Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Subwoofer Yamaha YST-FSW50 / YST-FSW150 lub alternatywny


Oktawiusz
Zarejestrowani

op Szukam już od dwóch lat subwoofer'ka dedykowanego do mojej Yamahy Pianocraft. Do wyboru Yamaha YST-FSW50 lub większy Yamaha YST-FSW150.
Nowe są nieracjonalnie drogie do możliwości. Jednak ja lubię rzeczy dedykowane i ładne a powyższe oba warunki spełniają.

Szukam oczywiście używanego. Nowe są na alledrogo i sklepach internetowych dostępne z dnia na dzień.
Jeżeli może ktoś polecić coś równie fajnego i ładnego w zamian, też chętnie wysłucham.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014, 08:49 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
blazejk
Specjalisci

Oktawiusz a czego oczekujesz od tych głosników?

Nie wierze że te sub'y zejdą do 30Hz Down, ja mam w domu sub'a home made z głośnikiem 25cm Rockford Fosgate P1S410 4Ohm i jest zasilany wzmacniaczem również home made 150W RMS a prądu pobiera ponad 200W - karmnik ma 25L brutto minus wyciszenie oraz głośnik to netto wychodzi ok.20-21L. Sub bardzo ładnie uzupełnia niskie pasmo w pozostałych kolumnach a fs ma na poziomie 45-47Hz - przednie kolumny też są home made włącznie z zwrotnicami ręcznie lutowanymi i wyliczanymi pod dane głośniki jakie mam zastosowane które do amplitunera są podłączone bez bi-amp czyli każda kolumna dostaje ok.300W RMS bo mam amplituner który zżera prawie 1kW prądu.

Jak chcesz wyglądu to te sub'y jak najbardziej, ale według mnie sub'a ma uzupełniać dół pasma oraz ma go nie być widać tylko słychać.

Nie napisałeś też jakim budżetem dysponujesz.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
funkoval
Specjalisci

blazejk, one schodzą do 30 - 35 Hz, na papierze Biggrin nikt nie pisze o fs, więc pewnie mowa o fizycznej granicy odkształceń albo coś w ten deseń, realne możliwości akustyczne kończą się pewnie przy 50 - 60 Hz.

blazejk
Specjalisci

Mój głośnik na papierze ma od 30 do 250Hz - praktycznie tak samo a na pewno zejście inne Thumbup bo jak mam głośność sub'a ustawione na 20% to u mojej żony poziom agresji to prawie 100% Biggrin więc na co dzień mam ustawione na 8-10% a jak jej nie ma w domu to 20-25% i naprawdę potrafi porządnie pie....ąć aż szyby dzwonią w oknach Biggrin

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Oktawiusz
Zarejestrowani

op
blazejk napisał(a):Oktawiusz a czego oczekujesz od tych głosników?

Mają wypełnić dolne pasmo, którego ewidentnie brakuje głośnikom Pianocrafta. Nie potrzebuję drżenia szyb w pokoju czy przestawiania wazonu po regale. Rapu czy hip hopu u nas nikt nie będzie słuchał ale Stinga i Phila Collins'a owszem.

Głośniki stoją na stojakach na gumowych nóżkach - kolce by się u mnie nie sprawdziły, mam zbyt miękką wykładzinę - na wysokości ucha gdy się siedzi. Całość ma nie buczeć, pierdzieć tylko po cichu grać świetnie. Szczerze mówiąc FSW50 powinien być spokojnie wystarczający z mocą do tych zadań.

Budżet ? FSW50 startuje z ceną od 459zł, a szukam używanego, więc sam rozumiesz Biggrin Myślę, że 350-400zł to max max.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
blazejk
Specjalisci

Z uzupełnieniem pasma z FSW50 możesz mieć problem, i tu nie chodzi o moc ale o sam głośnik.

Możesz się rozczarować co uzupełnienia pasma oraz miękkością basu bo moim zdaniem będzie "plastikowy, płaski, sztuczny" ja nazywam go zawsze jako "chiński".

Moim zdaniem poszukaj dobrego sub'a opartego o głośnik 8" i naprawdę będziesz zachwycony - małe gabaryty, już sensowne zejście czyli powinien ładnie uzupełnić pasmo. Głośnik 8" może prawidłowo zagrać w karmniku ok.8-10L.

Jedyne głośniki 16cm jakie słyszałem że zeszły nisko to DLS R6A, DEGO, MOREL a tu wątpię żeby zastosowali podobnej klasy głośniki skoro cały sub wyceniają na ~500zł ( głośnik,obudowa,wzmacniacz).

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Oktawiusz
Zarejestrowani

op Tylko czy aby sub 8-10L to nie szaleństwo na pokój 12m2 ? Nie wyjdzie z tego przerost formy nad treścią?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014, 08:49 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
blazejk
Specjalisci

przy 8" na pewno nie - będzie ok, tylko szukaj raczej w closed, wtedy bas będzie szybki i punktualny bo jak podejrzewam o to ci chodzi.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
funkoval
Specjalisci

blazejk napisał(a):tylko szukaj raczej w closed, wtedy bas będzie szybki i punktualny
no i siłą rzeczy powinno być go mniej Biggrin więc 8" nie będzie przesadą

blazejk
Specjalisci

nawet 10" odpowiednio ustawiony nie będzie przesadą Biggrin

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości