Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Problem z przepływomierzem


Roberts
Zarejestrowani

op Witam,

Jestem tu nowy wiec za wszystkie wpadki z góry przepraszam, pisze bo mam problem z Grand Scenikiem II 131 Km 2006.

Od pewnego dnia mam problem z uruchomieniem samochodu, wyskakuje mi błąd " Sprawdź wtrysk paliwa" oraz " Sprawdź emisje spalin" i samochód ma spadek mocy, dopiero powyżej 2,5 tyś obrotów dostaje kopa.

Kiedyś już miałem podobna sytuacje i wystarczyła wymiana przepływomierza, wiec znalazłem taki który niby pasuje do takich samochodów. Zamówiłem, wymieniłem i nic .
Pojechałem na diagnostykę to powiedziano mi iż przepływomierz podaje takie same parametry gdy kostka jest wpieta i takie same jak wypieta .

Podawał mi różne przyczyny od sterownika po zawór EGR ale sam nie wie.. samochód zapali za 10tym czy 11stym razem a później jak sie rozgrzeje to pali od strzała ale mocy dalej nie ma..

Miał może ktoś podobny przypadek ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014, 19:32 przez Mati.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Roberts napisał(a):powiedziano mi iż przepływomierz podaje takie same parametry gdy kostka jest wpieta i takie sama jak wypieta
jeśli by tak miało być, to przepływomierz byłby nie potrzebny -widać jest uszkodzony

EGR był czyszczony?
Filtr paliwa kiedy wymieniany?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2014, 19:34 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Roberts
Zarejestrowani

op Wszystkie filtry nie dawno wymieniałem może 2,3 tyg temu .
Egr hmmm z tego co wiem nic z nim nie było robione..

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Jeśli chodzi i problem z paleniem, to czy po wymianie filtra się to nie zaczęło dziać? może się zapowietrza?
a z tą mocą to na pewno EGR do czyszczenia, poradzisz sobie sam. Po wyczyszczeniu pochwal się co się dzieje

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Sprawdził bym dwie rzeczy :
1. EGR - tak jak pisze Mati
2. Sprawdzenie szczelności obudowy filtra paliwa - czasem jak jest nieszczelna to taki "cuda" się dzieją

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Filtr cząstek stałych do przebadania. Na CLIPie powinno być widać jaki jest stan jego zapełnienia i przebieg przy którym się ostatnio wypalał.
Zawór EGR do wyczyszczenia łącznie z otworami. Podejrzewam, że jest tam grubo sadzy.

Komunikat "sprawdź wtrysk" zostawia po sobie zapis na komputerze z informacją co go zabolało.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Jaki przepływomierz?Oryginał czy zamiennik?Jeśli zamiennik to możesz go oddać do sklepu.Tylko weź sobie wydruk z kompa na podkładkę.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Roberts
Zarejestrowani

op Witam,
Jaki wydruk na podkładke ? nierozumiem Biggrin
Niestety samochód wylądował u elektromechanika, póki co wykryli że wtyczka która jest wpinana do przepływomierza robi jakieś dziwne rzeczy, raz łączy raz nie, testowali na różnych przepływomierzach ponieważ posiadam dwa Sceniki tylko jeden jest grand.
Jak sie sprawa wyjasni opisze rozwiązanie tego problemu dzieki za pomoc.

Odpowiedz
Roberts
Zarejestrowani

op Trefny okazał sie przepływomierz. Na oryginalnym auto chodzi jak "szalone".
Przy okazji zakupu natknąłem sie na sytuacje gdzie w hurtowni powiedziano mi 750 zł, za tej marki produkt a na allegro dostałem go za 280 zł ze sklepu...

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Czyli jednak...Trochę drogo jak na hurtownię,ale i tak taniej jak ASO(900zł).

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości