Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Steering locked


gosc
Zarejestrowani

op Witam
Mam problem może ktoś już to przechodził, z rana odpaliłem auto przejechałem 15km pozniej stało kolo 1h pod chmurka i teraz nie mogę odpalić pojawia się komunikat (STEERING LOCKED) co ciekawe rozrusznik nie kreci załącza się dmuchawa i kierownica kręci się w prawo tak jak ze wspomaganiem a w lewo jest blokada. Zero reakcji na kartę tzn. nie zamyka i nie otwiera.
Pomocy

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014, 14:28 przez bartas.)

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

stawiam na blokadę kierownicy.
Tam jest taki bolec, który w megane2 się lubił zacinać. Może w szczeniaku jest to samo.

Thumbup
Odpowiedz
gosc
Zarejestrowani

op jakaś podpowiedz jak usunąć tą przyczynę

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

to niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą, ale jak dobrze pamiętam to chyba nie była prosta operacja Sad

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014, 11:40 przez Patrys4891.)

Thumbup
Odpowiedz
gosc
Zarejestrowani

op znalazłem na blizniaczym forum coś takiego: [CIACH] i mam nadzieje że to to idę zobaczę może znajdę przyczynę

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014, 11:46 przez Oktawiusz.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

gosc napisał(a):nie mogę odpalić
gosc napisał(a):rozrusznik nie kreci załącza się dmuchawa i kierownica kręci się w prawo tak jak ze wspomaganiem a w lewo jest blokada

To jest usterka blokady kierownicy. Niestety czeka Cię naprawa tego elementu. Trzeba wyjąć i wysłać np. do El-Carsu (100zł)
Założenie innej ze szrotu nic Ci nie da, bo jest przypisywana vinem do auta i wymaga elektronicznego "wyczyszczenia"

ale zanim do naprawy, najpierw do sprawdzenia elektryka czyli kabelki od blokady i kostki w skrzynce bezpieczników

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014, 11:48 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
gosc
Zarejestrowani

op auto udało się odpalić (samoczynnie zaskoczyło) od razu udałem się na diagnostykę kompa i wywaliło błąd sterowania zasilaniem (jakoś tak). Renia została w AUTO KLINICE więc czekam na więcej info od fachowca

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Wariacje blokady powodują też problemy z napięciem, rzadko ale zdarza się. Gdzieś czytałem, na którymś forum o winnym akumulatorze. Po wymianie objawy ustąpiły.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

Ja właśnie bym zaczął od akumulatora.

Odpowiedz
Robuś
Zarejestrowani

Thumbup Wymienić akumulator.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości