Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Gruchatanie w przednim kole.


ClearWater
Zarejestrowani

op Witam, moje autku było u mechanika na remoncie skrzyni biegów. Była wyjmowana i zmieniany jakiś wałek, tryb piątki oraz wysprzęglik chyba. Po zrobieniu skrzyni auto fajnie jeżdzi, ale jak sie skręca w lewo i przyspiesza to sprasznie gruchocze w prawym przednim kole. Czym bardziej dam gazu, tym bardziej gruchocze. Jak wchodzę w zakręt na sprzęgle to cisza. Co to może być, bo dźwięki sa bardzo niepokojące, a jutro musze jechać do mechanika, żeby zareklamowac więc musze wiedziec o co kaman.
Prosze o odpowiedź, pozdrawiam ClearWater Biggrin

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Podjedz niech się mechanik przejedzie,wtedy powinien coś ustalić. Biggrin
Choć nie sądzę,żeby to coś ze skrzynią było.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2014, 14:15 przez miro.)

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
Espera
Moze przegub? Moze planety? Cza oblukkac na aucie

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Trzaskanie z koła nasilające się przy skręcaniu to chyba typowy dźwięk dla przegubu. W tym przypadku powinien nasilać się jeszcze mocniej przy dużym obciążeniu go (zrywnym ruszaniu).

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Lub półośka Sad jak było u mnie w Białym

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Nie wiem jak w Scenicach, bo jeszcze nie miałem tego problemu, ale kolega ma Xsarę i tam miał taki problem. Okazało się, że musiał wymienić całe półosie, bo nie ma w tym modelu możliwości wymiany samego przegubu.

Odpowiedz
ClearWater
Zarejestrowani

op Jak jadę prosto to nic nie grzechocze. Tylko jak skręcam i jak cisne w gaz. Pdczas pokonywania zakretu na sprzegle cisza. Też mi sie wydaje ze to zle zlozony przegub. Mechanik dal ***** i tyle. Jutro jadę zeby to poprawił.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Przegub lub półośka czy źle złożył?hm raczej mało prawdopodobne

wysłano z telefonu LG Optimus L9 II

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
ClearWater
Zarejestrowani

op No pojawilo sie to po wyjechaniu z warsztatu gdzie byla wyjmowana skrzynka. Po tym od razu takie kwiatki, a samo sie chyba nie popsulo

Odpowiedz
Espera
Wyglada na przegub, choc spotkalem sie z przypadkiem mlekoczacych planet a ze skrzynia byla robiona, wiec prawdopodobneto jest.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości