Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymieniać olej?


slavo83
Zarejestrowani

op Scenic III 1.6 16V 2009r., skrzynia z tego co znalazłem jest TL4.

Pytanie - czy wymieniać olej w skrzyni biegów? Przejechane 157 tys. km.

Czy olej się wymienia? Bo niektórzy mówią, że się nie wymienia w tych skrzyniach, że producent twierdzi, że się nie wymienia.

Olej z tego co znalazłem to ELF TRANSELF NFJ 75w80.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Wymień

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Mówią że się nie wymienia, ale się powinno wymienić, tak ten który znalazłeś powinien być ok on w sumie do większości skrzyń jest

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

ASO Renault twierdzą że się nie wymienia oleju w skrzyniach biegów czy to manual czy automat Sad spokojnie wymień olej przedłużysz życie skrzyni

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Mrenias
Zarejestrowani

się nawet nie zastanawiaj tylko wymieniaj.

Odpowiedz
Espera
Wymienia sie i ASO musi twierdzic, ze sie wymienia poniewaz w ksiazce serwisowej na przegladach jest info co trzeba robic.
Wymiana oleju w skrzyni co 90 kkm i tak tez bylo u mnie zroobione.
Wymieniaj

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Nie przewiduje wymiany oleju pomimo to wymieniłem. Jak to usłyszałem że nie posiadają takiej procedury

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Właśnie, wielu mechaników twierdzi że przecież w skrzyni się nie wymienia. Wielu ludzi twierdzi że się nie wymienia i jak ja mówię że we wszystkich swoich samochodach wymieniałem, to się pukają w głowę.
Przecież olej w skrzynie też się starzeje, wypracowuje, wypełnia opiłkami metalu...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014, 09:41 przez Patrys4891.)

Thumbup
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Patrys4891 napisał(a):wypełnia opiłkami metalu...
W automatach w pobliżu filtrów montuje się magnesy, żeby te opiłki wyłapywały.

I tak naprawdę nie ma dyskusji "czy", tylko "jak często".
Jeżeli konstrukcja skrzyni na to pozwoli, to wymienię przy 120 kkm max, potem co 60 kkm (czyli jak u mnie to co dwa lata).

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

(29-12-2014, 09:45)funkoval napisał(a):
Patrys4891 napisał(a):wypełnia opiłkami metalu...
W automatach w pobliżu filtrów montuje się magnesy, żeby te opiłki wyłapywały.

I chyba tylko a aftomatach.

Co ciekawe, jak się zacząłem interesować skrzyniami przed zakupem tej mojej wspaniałej 4HP20 doczytałem się że ta sama skrzynia, wkładana przez różnych producentów samochodów ma różne zalecenia co do wymiany oleju. Jeden zalecał wymianę co jakiś tam przebieg, inny (i to chyba było nawet Renault) nie pisał nic o wymianie oleju.

Thumbup
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości