Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymieniać olej?


blazejk
Specjalisci

Patrys4891 napisał(a):inny (i to chyba było nawet Renault) nie pisał nic o wymianie oleju

Bo najczęściej Renault twierdzi że olej w skrzyni jest na żywotność skrzyni - a inni producenci zalecaja wymianę przy 60-90k km - tak samo jak w silnikach 1.9dCi & 2.2dCi wymiana oleju w silniku przy 30k km Sad ja wymieniam max co 15k km lub co roku

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Espera
To jak to się ma do faktu, że w książce serwisowej SIII piszą, że co 90 kkm lub co 4 lata?

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

może wreszcie się zastanowili i doszli do wniosku że jednak olej w skrzyni biegów też trzeba wymieniać

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
slavo83
Zarejestrowani

op Dlatego założyłem ten temat bo już sam zgłupiałem.
Dzwoniłem teraz jeszcze raz do ASO RENAULT i gościu sprawdzał i powiedział, że się nie wymienia, że nie jest przewidziane wg producenta. Twierdzi też, że nie ma co 90tys./4lata, że to nie jest automat. Mówi, że zdarzają się klienci co chcą wymienić to im wymieniają ale normalnie się nie wymienia.

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Mój ojciec miał SC1 ph1 1,9dti, przejechał nią około 600kkm i dwa dzwony. Olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany.
Szczeniak poszedł na żyletki, bo buda po 15 latach przestawała istnieć a skrzynia i silnik bez żadnych napraw do samego końca jeździły niezawodnie.

A ja wyznaję zasadę że lepiej wymienić ten olej i być choć trochę pewniejszym.

Thumbup
Odpowiedz
Espera
(29-12-2014, 10:39)slavo83 napisał(a): Dlatego założyłem ten temat bo już sam zgłupiałem.
Dzwoniłem teraz jeszcze raz do ASO RENAULT i gościu sprawdzał i powiedział, że się nie wymienia, że nie jest przewidziane wg producenta. Twierdzi też, że nie ma co 90tys./4lata, że to nie jest automat. Mówi, że zdarzają się klienci co chcą wymienić to im wymieniają ale normalnie się nie wymienia.

To zadzwoń jeszcze raz do nich i powiedz, że są niedouczonymi idiotami.

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Espera, oni czytają z serwisówek.
Może inne sa zalecenia do Twojej skrzyni a inne do skrzyni Slavo.
A jeśli to ta sama skrzynia, to może w zależności od rocznika czy pochodzenia są inne zalecenia producenta?

Thumbup
Odpowiedz
Espera
Akurat ten sam rok, silnik itd.

Odpowiedz
slavo83
Zarejestrowani

op Odpowiedź mail'owa z innego ASO:

"Wymiana oleju w skrzyni biegów nie jest przewidziana w programie obsługi (teoretycznie olej jest dożywotni, lub wymieniany przy naprawach układu), ale z praktyki wiemy że profilaktyczna wymiana jest zasadna. Olej który Pan opisuje jest właściwy. W historii napraw Pana pojazdu nie ma informacji o wymianie oleju w skrzyni biegów."

Czyli jednak przymierzę się do wymiany w najbliższym czasie.

/ Espera, ile płaciłeś za wymianę (z olejem i bez).

Odpowiedz
Espera
to było razem z przeglądem więc Ci nie powiem jakie koszty

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości