Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH I Dmucha lecz jakby słabo


pio555
Junior Administratorzy

Online
w/g mnie zacieła sie klapka nawiewu na kabinę
Mati napisał(a):jeśli zmieniasz kierunek nadmuchu typu szyba czy nogi siła nadmuchu się coś zmienia?
to jest klucz do rozwiazania problemu

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

jasne Pio musimy wykluczyć czy aby jakiś kanał jest zapchany, urwany, czy jest drożny..
kolejnym etapem dobrał bym się do silniczka dmuchawy i sprawdził czy jest dobrze umiejscowiony, a czy klapka która jest przy filtrze kabinowym jest dobrze zamknięta?
jeśli ktoś tam kiedyś grzebał (a nie wiemy) popatrzyłbym nawet na kierunek pracy wentylatora Biggrin ale to już z podszybia powinno być chyba widać.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
tygry
Kobiety

op Witam.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

1 Nie ważne czy na nogi, na kabinę czy na szybę dam nadmuch wszędzie dmucha raczej z taką samą siłą.

Filtr kabinowy - wymienię może jeszcze w tym roku (pogoda nie sprzyja takiej robicie - brak garage), widziałem manual lecz do PHII ale w PH1 powinno to wyglądać podobnie (mam nadzieję).

Jeśli to nie pomoże to poczekam aż temp. na dworze wejdzie na + i wtedy będę próbował ściągać deskę.

Dzięki.
Pozdro.

Odpowiedz
Espera
Wymien filtr. To chwila pracy.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
Espera napisał(a):Wymien filtr. To chwila pracy.
dokładnie jakieś 3 minuty na mrozie

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Dokładnie w SCI to jest moment, chyba najłatwiejszy dostęp z wszystkich Scenic'ów

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
tygry
Kobiety

op 2 śruby przy nogach pasażera, jak w PH2, tak ??

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

tak Biggrin - przynajmniej ja tak miałem w PHII, podejrzewam że tu jest podobnie

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Proszę zobaczyć http://www.scenic-forum.pl/attachment.php?aid=465

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
tygry
Kobiety

op Więc tak, faktycznie 3min i po wszystkim i masakra jaki on był zapaskudzony, czekam na nowy filtr - będzie jeszcze dziś a już samo wyciągnięcie filtra i uruchomienie dmuchawy bez niego daje mega różnicę, dmucha jak powinno.

Dziękuję Wszystkim.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości