Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH I Dmucha lecz jakby słabo


Espera
Czyli dobry trop.
Mamy taki zwyczaj, że za dobrą podpowiedź albo dziękujemy albo stawiamy piwo (wszystko pod avatarem osoby, która poleciła co sprawdzić).

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Espera za ten post post:
  • Oktawiusz
tygry
Kobiety

op
(31-12-2014, 10:40)Espera napisał(a): Czyli dobry trop.
Mamy taki zwyczaj, że za dobrą podpowiedź albo dziękujemy albo stawiamy piwo (wszystko pod avatarem osoby, która poleciła co sprawdzić).

Wiem. Poszły podziękowania i "Pomógł"

Odpowiedz
zima82
Zarejestrowani

witam a ja mam tak ze na szybe trche slabo wieje a jak zmienie n sama szybe to troche lepiej co moge sprawdzic zeby poprawic nawiew filtr wymieniony byl w tramtym roku a i od jakiegos czasu dmychowa zaczyna wydawac dziwne buczenie raz glosniejsze raz cichsze i im wiekszy bieg tym glosniej

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Zmień filtr kabinowych(przeciwpyłkowy) i sprawdź. podejrzewam, że jest zapchany.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Najlepiej na poczatek go tylko wyjmij i sprawdz.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
zima82
Zarejestrowani

a macie moze jakis schemat jak mozna wyczyscic uklad nawiewu (dmuchawe i takie tam ) a filtr kabinowy sprawdze jak znajde chwilke czasu za dnia

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

Tam za bardzo nie ma czego czyścić. Odkręć filtr i przez szczelinę po nim sprawdź ręką czy nie ma liści czy śmieci w środku wentylatora. Możesz odkręcić sam wentylator. 1 lub 2 śruby od spodu, przekręcasz lekko i wychodzi w dół. Możesz jeszcze odkręcić prawe podszybie i tam raczej zawsze znajdziesz śmieci. Jeśli będziesz sprawdzał dmuchawę bez filtra to przykręć z powrotem klapkę tego filtra. Inaczej całe powietrze pójdzie w ten otwór zamiast w nawiewy. Co do dziwnych dźwięków to jak pisałem wcześniej, wykręć dmuchawę (nad nogami pasażera) Możliwe że zbiera się tam woda lub śmieci. Warto w obudowie zrobić ze 2 małe otworki, żeby woda która tam czasem się dostaje z podszybia miała gdzie odpływać. Ja spaliłem wirnik właśnie przez zalegającą wodę. Teraz mam wywiercone otworki i nawet jak jakaś woda wleci to wypłynie przez nie. Otworki muszą być małe. Zrobiłem to wiertłem 3,5 czy 4 mm. Ogólnie są to proste czynności.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2015, 18:47 przez roman123.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi roman123 za ten post post:
  • zima82
zima82
Zarejestrowani

(01-12-2015, 18:26)roman123 napisał(a): Tam za bardzo nie ma czego czyścić. Odkręć filtr i przez szczelinę po nim sprawdź ręką czy nie ma liści czy śmieci w środku wentylatora. Możesz odkręcić sam wentylator. 1 lub 2 śruby od spodu, przekręcasz lekko i wychodzi w dół. Możesz jeszcze odkręcić prawe podszybie i tam raczej zawsze znajdziesz śmieci. Jeśli będziesz sprawdzał dmuchawę bez filtra to przykręć z powrotem klapkę tego filtra. Inaczej całe powietrze pójdzie w ten otwór zamiast w nawiewy. Co do dziwnych dźwięków to jak pisałem wcześniej, wykręć dmuchawę (nad nogami pasażera) Możliwe że zbiera się tam woda lub śmieci. Warto w obudowie zrobić ze 2 małe otworki, żeby woda która tam czasem się dostaje z podszybia miała gdzie odpływać. Ja spaliłem wirnik właśnie przez zalegającą wodę. Teraz mam wywiercone otworki i nawet jak jakaś woda wleci to wypłynie przez nie. Otworki muszą być małe. Zrobiłem to wiertłem 3,5 czy 4 mm. Ogólnie są to proste czynności.

dzieki roman123 jak sie poprawi pogoda to bede dzialal

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

Jeszcze o jednej ważnej rzeczy Ci nie napisałem. Jak będziesz miał rozebrane podszybie to wyczyść odpływy. Duże otwory od strony błotników. Najlepiej z jakiegoś wiaderka wlewać wodę i sprawdzić drożność. Zapchane odpływy to często powód problemów z silnikiem dmuchawy. Woda która nie odpłynie potrafi się wlewać wlotem powietrza wprost na dmuchawę i jej silnik.

Odpowiedz
zima82
Zarejestrowani

(02-12-2015, 17:58)roman123 napisał(a): Jeszcze o jednej ważnej rzeczy Ci nie napisałem. Jak będziesz miał rozebrane podszybie to wyczyść odpływy. Duże otwory od strony błotników. Najlepiej z jakiegoś wiaderka wlewać wodę i sprawdzić drożność. Zapchane odpływy to często powód problemów z silnikiem dmuchawy. Woda która nie odpłynie potrafi się wlewać wlotem powietrza wprost na dmuchawę i jej silnik.

ok dzieki wielkie Biggrin
Mati napisał 02-12-2015, 20:28:
Nie nabijamy zbędnych postów, zamiast dziękować postaw piwo

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2015, 20:28 przez Mati.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości