Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Automat pytania i odpowiedzi


vanhelsing
Zarejestrowani

(21-11-2016, 15:12)acidmk napisał(a): Ja w swojej zmieniam mniej więcej co 30000 km Tak zaleca serwis midparts. Nie wymieniam dynamicznie tylko statycznie u nich. Czy polecam? Śpię spokojnie ?
Co serwis to inna opinia. A w moim mieście fachowcy twierdzą, że co 60tys wymieniać i tylko i wyłącznie dynamicznie, bo jak statycznie to "będą problemy".

Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Z tego co pamiętam płacę 300 PLN za tą przyjemność. Nie pamiętam niestety ile oleju wchodzi...

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Przy statycznej wymianie w skrzyni DP0 wymienia sie 3,5 litra. W calej skrzyni miesci sie 7l. I z tego co sie orientuje, to w DP0 nie ma mozliwosci wymienic oleju dynamicznie. Jesli ktos twierdzi inaczej to na bank sciemnia i robi tylko statycznie, a wiadomo ze wiecej kasy wezmie za dynamiczna wymiane. Nie wiem jak w pozostalych automatach renault.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Dynamiczna wymiana w SU01 i AJ0 to koszt ok.700-800 z olejem ~7L

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
vanhelsing
Zarejestrowani

(21-11-2016, 21:50)A2-eR11 napisał(a): I z tego co sie orientuje, to w DP0 nie ma mozliwosci wymienic oleju dynamicznie. Jesli ktos twierdzi inaczej to na bank sciemnia i robi tylko statycznie, a wiadomo ze wiecej kasy wezmie za dynamiczna wymiane.
Czy to jest pewne? Ktoś może to potwierdzić? Bo pan fachowiec chce mi robić właśnie dynamicznie. Twierdzi,że jak wymienię statycznie to będę miał problemy ze skrzynią. Za krótko mam Scenica i jeszcze mało wiem, dlatego muszę się opierać na Waszej wiedzy.
I jeszcze jedno-czy w Scenicu II z ASB 4-biegową (DP0 ?) jest bagnet do sprawdzania oleju a jeśli tak to gdzie?

Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Bagnetu nie ma na pewno. Co do wymiany, zadzwoń i zapytaj w innych serwisach, co Ci zależy

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Budowa skrzyni DP0 uniemozliwia wymiane dynamiczną. Tam nie ma gdzie sie podpiąć po prostu w magistrale zeby dokonac takiej wymiany. W instrukcjach renault tez jest opisywana wylacznie procedura statyczna.
Moja wiedza na temat tej skrzyni jest zaczerpnieta od specjalisty, ktory naprawia automaty we francuzach.
Jest odpowiednia instrukcja dosc szczegolowa jak sie olej wymienia statycznie w DP0. Bardzo wazna jest temperatura oleju przy ktorej sie wymienia olej. 60 stopni +/- 1. Nie mniej ani nie wiecej. Poziom oleju sprawdza sie... korkiem spustowym.
Calosc oleju w DP0 wymienia sie tylko i wylacznie w czasie remontu skrzyni.

Odpowiedz
vanhelsing
Zarejestrowani

To ciekawe. Wiem jak sprawdza się poziom oleju w skrzyniach lub przekładniach przy pomocy korka wlewu oleju(olej do dolnej krawędzi otworu). Ale w jaki sposób można sprawdzić poziom oleju w skrzyni przy pomocy korka spustowego?

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

poczytaj instrukcje na temat wymiany oleju i bedziesz wiedzial wiecej... W dziale instrukcje - wymiana oleju ASB DP0

Odpowiedz
Rysal
Zarejestrowani

A jak wygląda sprawa wymiany oleju w skrzyni EDC , tej która występuje w SC III ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2016, 10:20 przez Rysal.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości