Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Automat pytania i odpowiedzi


Adrian19820
Zarejestrowani

Ja w swoim grand II 2.0dci mam automat AJ0 (Jatco) 6 stopniową i jestem bardzo zadowolony. Spalanie w mieście około 10-11 L przy średniej prędkości na kompie około 24km/h w trasie 7 -8 w zależności od jazdy. Mój pierwszy automat i chyba już nigdy nie skuszę się na manuala ale jak to mówią zależy kto co lubi Biggrin

Odpowiedz
Zdziczest
Zarejestrowani

(16-04-2015, 21:00)Adrian19820 napisał(a): Ja w swoim grand II 2.0dci mam automat AJ0 (Jatco) 6 stopniową i jestem bardzo zadowolony. Spalanie w mieście około 10-11 L przy średniej prędkości na kompie około 24km/h w trasie 7 -8 w zależności od jazdy. Mój pierwszy automat i chyba już nigdy nie skuszę się na manuala ale jak to mówią zależy kto co lubi Biggrin
Jak bedziesz "predawal" to daj znac (jesli masz 7os)Biggrin bo nie wiem czy nastepca mojego "bambosza" bedzie (G)Espace...coraz bardziej sklaniam sie ku GS z 2 dodatkowymi atrapami foteli.
Szkoda tylko, ze GS nie trzyma linii jak zwykly S (IMO wyglada jak Thalia z tym wydluzonym tylem).
BTW ASB: Moj znajomy powidzial, kiedys "maksyme gorkiego", ze "ten kto zasmakuje ASB nie bedzie chcial jezdzic "manualem""...cos w tym jest Biggrin

Szkoda, ze przyzwoitego ASB nie montowali do 1.6/2.0 benzyna :/

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2015, 21:35 przez Zdziczest.)

Odpowiedz
Adrian19820
Zarejestrowani

W czerwcu dopiero będzie pierwsza rocznica zakupu Biggrin nie zdążyłem się jeszcze nim nacieszyć Biggrin

Odpowiedz
szekspir213
Zarejestrowani

witam posiadam od dwóch dni scenica 2.0 8v w automacie czy jest możliwość sprawdzenia stanu oleju w skrzyni?czy jest bagnet czy może jest inny sposób

Odpowiedz
Zdziczest
Zarejestrowani

(20-04-2015, 04:41)szekspir213 napisał(a): witam posiadam od dwóch dni scenica 2.0 8v w automacie czy jest możliwość sprawdzenia stanu oleju w skrzyni?czy jest bagnet czy może jest inny sposób

Sprawdzasz na kanale. Ogladac od 12:18...


A tutaj opis procedury kontrolnej:
procedura kontroli poziomu oleju AL4 (DP0)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Zdziczest za ten post post:
  • Adrian19820, Grześko
Grześko
Zarejestrowani

Witam.
Od jakiegoś czasu jeżdżę Scenic'iem II z 2007 z automatem i występuje u mnie objaw delikatnego szarpania podczas przyśpieszania (coś jakby koła były niewyważone).
Koła sprawdziłem i są na pewno bardzo dobrze wyważone, więc to nie ich wina. Czy może to być wina skrzyni i co może być tego powodem?

Odpowiedz
Zdziczest
Zarejestrowani

"Szarpanie" czyli nierownomierne przyspieszanie czy tez "bicie" (czyli odczuwalne na kierownicy rzucanie na lewo i prawo)? Jesli skrzynia szarpie to jest to zupelnie inne doznanie od niewywazonych kol.
Obstawialbym zuzyte przeguby - idz tym tropem. Skrzynia to ostatecznosc.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

czy w SC II 1.9 po lifcie czyli 130KM były automaty 4-bigowe czy 6-cio? kto ma i co na to powie?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

6 szła chyba tylko do 2.0, na pewno do 2.0dCi. Acidmk ma 4biegową.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

(15-07-2016, 22:28)Mati napisał(a): czy w SC II 1.9 po lifcie czyli 130KM były automaty 4-bigowe czy 6-cio? kto ma i co na to powie?


Acidmk ma taki i ma 4 biegowy

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości