Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II dziwne dźwięki na 1 i 2


wms32
Zarejestrowani

op Witam.
Pacjent to Scenic 2001 1.6 16v z automatyczną skrzynią biegów dp0 044. Podczas ruszania na 1 i 2 szczególnie jak się mocniej przyspiesza wydaje dziwny dźwięk jakby tarcie metalu o metal.(coś jak hamulce ze zuzytymi klockami) Na pozostałych biegach wszystko jest ok.No i jeszcze na 1 i 2 jest poślizg. Może jakieś pomysły co to może być? Ewentualnie gdzie w szczecinie lub okolicy można zdiagnozować i naprawić?
Pozdrawiam.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

a kiedy wymieniałeś olej w skrzyni?

na desce są jakieś błędy?

jaki przebieg?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
wms32
Zarejestrowani

op Jeszcze nie wymieniałem oleju bo nie zdążyłem, mam go od 4 miesięcy i przejechałem 5 tys.Żadnych błędów po podpieciu clipa, przebieg 150 tyś. Biegi zmienia płynnie i żadnych innych objawów.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

na początku zmień olej, bo podejrzewam że jeszcze nikt nie zmieniał.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
wms32
Zarejestrowani

op Nie wydaje mi się żeby wymiana oleju pomogła, raczej dopiero po naprawie, bo szkoda czasu i pieniędzy na olej. Ale może się mylę. Jakieś inne sugestie?

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

wymień olej. Jak nie będzie poprawy będziesz szukał dalej a alej użyjesz drugi raz.

Thumbup
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

olej w skrzyni biegów jest tak samo ważny jak silniku - podejrzewam że koszt wymiany i oleju ok 300zł więc nie jest to aż taki duży wydatek.
Ja bym zaczął od oleju.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

Wymiana i koszt oleju w skrzyni to 100zł.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Maniek ale to jest automat i z tego co wiem w dp0 koszt całości to ok.250-300zł

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
wms32
Zarejestrowani

op Oczywiście olej wymienię ponieważ i tak miałem to zrobić. Jeśli chodzi o usterkę to na szczęście okazało się że skrzynia jest dobra tylko zepsuta jest poduszka i tak przenosi drgania. Dziękuję za pomoc.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości