Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic II -pierwsze Renault


Highwayman1990
Zarejestrowani

Tak czy inaczej coś tam może być źle spasowane. Zwróć na to uwagę, ale też nie zrażaj się tym. Nie kupujesz auta z salonu, a stłuczki się zdarzają. (Byleby nie był składany z trzech) :P

TomaszB
Moderatorzy

Trochę bidna wersja, ale jak Ci wystarczy to prezentuje się ładnie. Posprawdzaj wszystko co elektryczne i klimę, czujniki parkowania ma dokładane więc nie wiadomo jak działają.

sickboy
Zarejestrowani

op Co do filtrów, rozrządu, oleju to będę na 100% wymieniał i tak. Wszystkie bajery elektryczne sobie posprawdzam.
Że nie kupuję nówki to wiem Biggrin i że ni ma aut idealnych też wiem. Dla mnie kupno auta to zawsze loteria, jestem gotowy na fakt, że coś będzie do roboty. Co do zderzaka to pisałem wcześniej- był malowany- gość sam o tym mówił ojcu. Może i jest to niezbyt dobrze po prostu złożone.
A przebieg? Średnio temu ufam- to zawsze niewiadoma. Sami wiecie jak to obecnie wygląda i z licznikeim i z papierami na to. Jak się nie ma od nowego to nigdy nikt nie powie mi, że ma 100% pewności.
Z pewnych przyczyn obejrzę go dopiero gdzieś za trzy tyg. i wtedy jak nic nie wyskoczy strasznego to kupię.

(03-01-2015, 20:05)pio555 napisał(a): on ma ksenony czy mi się wydaje?
bo jak to to spryskiwaczy brak?

Możesz rozwinąć troszkę temat ;) ?
Spryskiwacze muszą być?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015, 20:58 przez sickboy.)

Fyox
Zarejestrowani

Przy ksenonach to wymog, żeby nie oslepiać innych kierowców.
Do tego jest jeszcze automatyczne regulowanie świateł w zależności od obciążenia auta.

blazejk
Specjalisci

Żeby nie oślepiać innych kierowców to odpowiedzialne są za to czujniki na przednim i tylnym wahaczu, a spryskiwacze przy xenonach są po to aby czyścić reflektory bo przy brudnych xenon tracą barwę i jasność światła.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Highwayman1990
Zarejestrowani

(03-01-2015, 21:07)blazejk napisał(a): Żeby nie oślepiać innych kierowców to odpowiedzialne są za to czujniki na przednim i tylnym wahaczu, a spryskiwacze przy xenonach są po to aby czyścić reflektory bo przy brudnych xenon tracą barwę i jasność światła.

Dokładnie tak jak kolega mówi, tak zwane Xsenony to cały system poziomic, komputera i odpowiednich reflektorów, a nie tak jak nie którzy wieś-tunerzy w golfach uważają same lampy z "innym" światłem na soczewkach kupione u rumuna na bazarku. Biggrin

pio555
Junior Administratorzy

Online
sickboy napisał(a):Możesz rozwinąć troszkę temat ;) ?
Spryskiwacze muszą być?
Przemo napisał,że to soczewki

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
blazejk
Specjalisci

Tak jak Przemek zauważył to są soczewki pod halogenowe światła i trzeba by zobaczyć czy nie są wypalone.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
sickboy
Zarejestrowani

op
(03-01-2015, 21:15)blazejk napisał(a): Tak jak Przemek zauważył to są soczewki pod halogenowe światła i trzeba by zobaczyć czy nie są wypalone.

Mogę to samodzielnie zrobić?
Rozumiem, że tam wcale nie musi być halogenów, czy może w soczewkach tylko halogeny?
Miałem kontakt do tej pory tylko ze starymi dość autami, a motoryzacja delikatnie mówiąc to nie jest mój konik ;)

blazejk
Specjalisci

Soczewki halogenowe czyli pod żarówki typu H7 lub H1.

Co do samych soczewek to musisz popatrzeć na włączone światła i porównać barwy, a potem warto by było wjechać w ciemny garaż i sprawdzić jak oświetlają drogę przed autem.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości