Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I scenic zgasł 1.9dci


romfar
Zarejestrowani

op Witram posiadam renault grand scenic 1.9 dci 2004r. Dzis zona zapalajac samochod ,przy rozruchu wcisnela pedal hamulca i samochodem tylko szarpnelo i pogasly wszystkie kontrolki cala tablica rozdzielcza doslownie wszystko.Zadzwonilem po kolege pomogl mi go odpalic kablami z akumulatora i zapalil.Po przejechaniu doslownie 500 m zgasl i znowu to samo czy moze mi ktos pomoc?? wyjasnic sytuacje??

Czy to moze byc wina akumulatora gdyz kupilem to auto uzywane i aku nie wymienialem jeszcze

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015, 19:50 przez Mati.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
Jest taka możliwość miałem taki przypadek ale w aucie benzynowym

wysłano z telefonu LG Optimus L9 II

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Jeżeli nie znasz przeszłości tego akumulatora to trudno wyczuć. Stan akumulatora można zmierzyć w niektórych punktach.
Sprawdź napięcie ładowania z alternatora bez i z obciążeniem. Jeżeli jest OK to raczej aku skończył swój żywot

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
romfar
Zarejestrowani

op Bylem miezyc aku jest ok prawie ideal wiec co to moze jeszczde byc??.Przywiozlem nowy i zamontowalem i nic zero .Moze jest gdzies jakis wlacznik wstrzasowy czy cos takiego sam juz nie wiem
ona trzymala noge na hamulcu autem delik. zatrzeslo i samochod sie wylaczyl !!@!

POMOCY PLISS!!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015, 19:46 przez romfar.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

ale zaraz
Silnik powinno pozwolić zakręcić tylko w sytuacji kiedy
a) biegi są na "luzie" i wciśnięte sprzęgło lub hamulec - to nie ma prawa nic szarpnąć autem
b) auto jest na biegu i wciśnięte jest sprzęgło - tu ma odpalić

Przy wrzuconym biegu i wciśniętym hamulcu nie powinien zakręcić tylko powinien włączyć się "zapłon"

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

romfar napisał(a):przy rozruchu wcisnela pedal hamulca i samochodem tylko szarpnelo
a czy auto było na luzie?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
romfar
Zarejestrowani

op tak bylo na luzie .
Sam probopwalem kiedys tak odpalac ale auto nie drgnelo .Wiec czy m,ogl pasc czujnik biegu ??
tylko czemu nie swieci sie zadna kontrolka na wyswietlkaczu,dziala tylko central

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015, 20:19 przez romfar.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

czysty zbieg okoliczności że się tak stało...
romfar napisał(a):Po przejechaniu doslownie 500 m zgas
czy on sam zgasł? czy był zgaszony?

Możliwe że padł aku, choć bardziej bym stawiał sprawdzić wszystkie bezpieczniki pod maską

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
romfar
Zarejestrowani

op Nie ona go wygasila poprzez niezredukowanie biegu i podczas zjazdu z drogi jej zgasl od tej pory nic zero

a moze padl jakis bezpiecznik??

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2015, 20:34 przez romfar.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

napisałem wyżej Biggrin trzeba zacząć od najtańszych rzeczy
Mati napisał(a):choć bardziej bym stawiał sprawdzić wszystkie bezpieczniki pod maską

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości