Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Sprężyny obniżające do Scenic/Grand Scenic - Eibach , Jamex , MTS, H&R, Lowtec i inne


PRZEMO
Administratorzy

kto powiedział że 20" nie wejdzie ?
spokojnie tylko profil 30 wchodzi Biggrin

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
daniel-84
Zarejestrowani

Panowie. Czy przy wymianie spreżyn na nowe wymienialiście również amory? Zakupiłem nowe i się zastanawiam czy zostawić stare czy nie?

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

jeżeli są ok to nie ma takiej potrzeby. A jeżeli to obniżające to do mniej wiecej -35mm można używać normalnych amorków

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

op
(08-01-2017, 12:18)daniel-84 napisał(a): Panowie. Czy przy wymianie spreżyn na nowe wymienialiście również amory? Zakupiłem nowe i się zastanawiam czy zostawić stare czy nie?
Tradycyjne amortyzatory można stosować do -40mm , można zakładać stare tylko że nawet jak teraz nie ciekną to nie ma gwarancji że przy obniżeniu nie zaczną ciec. Wtedy będą pracować w innym zakresie i mogą tego nie wytrzymać. Pytanie czy masz amortyzatory od wyjazdu auta z fabryki?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
daniel-84
Zarejestrowani

Zakupiłem Eibach - 30mm.Z przodu pękła 1 sprężyna i zamiast 2 zwykłych na przód, kupiłem komplet 4 sprężyn na obie osie. I mam dylemat.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Jaki dylemat ?
jeśli chodzi o amortyzatory to lepiej wymienić bo masz zrobione przy jednej rozbiórce i doradzał bym rzucić okiem na poduszki amortyzatorów bo to też jedna rozbiórka

A jeśli chodzi o obniżenie to praktycznie same plusy !!! Biggrin

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 3 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • blazejk, daniel-84, patrykvaio
daniel-84
Zarejestrowani

Tak mysłałem. Do Eibacha dać nowe Kayaby Standard i powinno być Ok. To jedynie kwestia finansów. Ale wiem, że to jedna robota i już w teorii się tam nie powinno zaglądać.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

op Nie co że jedna robota to i jeden raz ustawianie geometrii - a robota + geometria razy dwa to już trochę wychodzi.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi blazejk za ten post post:
  • daniel-84, Fyox
daniel-84
Zarejestrowani

Dokładnie tak jak mówisz blazejk. Trzeba to ogarnąć z głową, a później cieszyć się przyjemnością z jazdy.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Amorki KYB ExalG (blazejk popraw mnie z nazwą proszę )

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości