Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Słabe przyspieszenie, brak mocy


maciej1486
Zarejestrowani

Dodam przyklad pewien starszy pan codziennie parkowal auto na podjezdzie do domu oczywiscie pod lekkie wzniesienie i co pare dni spr stan oleju i mial mniej niz polowe troszke ubylo a wiekszosc byla w drugiej polowie miski gdyz auto stalo pod gorke i po kilku takich dolaniach olej w trasie zrobil wielkie bum wystrzelil gdzie tylko bylo to mozliwe ;) Dodam tez ze podczas sprawdzania stanu oleju nie dokrecal bagnetu tylko go wkladal i wyciagal i tez ciagle inaczej mu stan pokazywalo;) nie wiem jak w innych ale w 1.9 trzeba bagnet wkrecic do konca i dopiero sprawdziac stan;)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2015, 07:01 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
robii
Zarejestrowani

op Nikt minie uwierzy. Dzisiaj z rana sprawdziłem poziom oleju- na bagnecie nic. Przezornie zaopatrzyłem się w wężyk i strzykawkę(jakbym przelał) i dolewałem, 0,5 nic, następne pół- coś na końcówce bagnetu, następne 0,5 l już ponad min , wlałem jeszcze ok 0,3 l i było między kreskami. Kwadraciki przy odpaleniu i kontroli FULL Kwasny Czyli od wczoraj dolałem ok 3,03 l oleju do silnikaDownDownDown. Już nie wiem jaka mam pojemnośćBiggrin Po paru godzinach na bagnecie między kreskami. Najgorsze jest to że komputer pokładowy przy odpalaniu wcześniej informował mnie ,że poziom jest prawidłowyMadanimated Od wymiany przejechałem 5 tyś km. Musze teraz uważać i jeździć z olejem i sprawdzać na bagnecie , zobaczę czy i jak szybko będzie go ubywać jeżeli będzie. Przy wymianie zawsze wlewałem 4 l.

Odpowiedz
twinsiak79
Zarejestrowani

Witam. Dołącze się do dyskusji. U mnie w Grandzie w weekend gdy jechałem do rodzinki zauważyłem że również auto niby jedzie ale ledwo do 3000 obrotów się wkreca.Ledwo tira wyprzedzilem.Na 6 biegu pedał w podłodze a prędkość ledwo 132km/h z wielkim bólem. Czy auto przeszło w tryb awaryjny? Pali mi się kontrolka SERVICE i jedyny komunikat jaki udało mi się rozszyfrować z francuskiego to to ze swiece żarowe do sprawdzenia. Za autem nie ma czarnego dymu, olej niby jest...na początku podejrzewałem paliwo lipne bo lalem w Auchan a tu są różne opinie, ale teraz to już zwatpilem czy to nie będzie grubsza sprawa . Może ktoś z forumowiczów w moim regionie mógłby mi podpiąć auto pod clipa i z czytać błędy. Ewentualnie okolice Piły, Wyrzyska bo tam też bywam.Czekam na pomocne sugestie

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

A jak wyłączysz zapłon i odpalisz ponownie błąd dalej się świeci?

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
twinsiak79
Zarejestrowani

Przemo, tak błąd jest cały czas. Jeden dzień było ok, Service nie palił w ogóle. Ale teraz od weekendu jak zauważyłem ten spadek mocy pali się za każdym odpaleniem auta.Chodzi w trybie awaryjnym!?

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

U mnie gasło po zgaszeniu. I pomógł STP

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
twinsiak79
Zarejestrowani

Najpierw wolałbym bym go Przemo podłączyć do clipa a później ewentualnie zaaplikowac jakieś dodatki

Masz Przemo na myśli tą formułe do czyszczenia wtryskiwaczy?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2015, 15:18 przez twinsiak79.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Kolego jak jeździsz do Piły to miejscowość Nakło w której mieszkam jest dobry gość od kompa bierze 30zł, a jak dalej na Piłe to jedź kawałek za Kaczory tam już masz mistrzów od Renówek

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2015, 15:29 przez maciej1486.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi maciej1486 za ten post post:
  • twinsiak79
robii
Zarejestrowani

op kolego jak już coś ustalisz , może szybciej niż ja, to napisz co było. Mnie się nic nie świeci, ale tez taki zamulony. Ja czekam , w sobotę na początek sprawdzenie kompresji silnika

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

twinsiak79 napisał(a):Najpierw wolałbym bym go Przemo podłączyć do clipa a później ewentualnie zaaplikowac jakieś dodatki

Masz Przemo na myśli tą formułe do czyszczenia wtryskiwaczy?
ten
[Obrazek: photo-eb2fdc82-21b6-4373-9f34-7af5186aa032-for_zoom.jpg]

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości