Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Nierówna praca silnika po włączeniu ogrzewania szyb


Marek37
Zarejestrowani

op Witam.
Tym razem dziwny problem, aczkolwiek ktoś się już może z nim spotkał...
Scenic II 1,5 DCI 86KM 2005r. , problem pojawił się 3 dni temu o poranku.
Po odpaleniu auta i odśnieżeniu, włączam ogrzewanie szyby przedniej, automatycznie i tylnej, wyjeżdżam z posesji. Na uliczkach które pokonuję prędkość jaką mogę osiągnąć to 30-40 km/h i 2-3 bieg max, i tu dziwna rzecz, auto jedzie tak jakby się dławiło, przyduszało lub hamulec delikatnie łapał, przyhamowywał. Po wyłączeniu ogrzewania, objawy ustępują, jak ręką odjął... Czy ktoś może poradzić co może być, co sprawdzić lub gdzie szukać pomocy/przyczyny ?? Najgorsze to to że jutro wyjazd... Sad
Czy odłączenie aku może wpłynąć na jakiś reset kompa i poprawę ??

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2015, 08:59 przez Marek37.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Wygląda mi na to, ze jak wł ogrzewanie szyb to silnik jest za mocno obciążony, a czy przypadkiem światła Ci słabiej nie świecą? Może alternator się kończy

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Nie wiem czy to będzie miało wpływ, ale sprawdź czy to samo dzieje sie jak włączysz grzanie na auto z klimatyzacją i bez klimatyzacji

Odpowiedz
Marek37
Zarejestrowani

op Też miałem na myśli że alternator może być już osłabiony. Jeżeli podjadę do ludzi co naprawiają alternatory to dadzą radę jakoś to sprawdzić ??

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Bez problemu powinni to w każdym większym warsztacie sprawdzić.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Ja bym obstawiał alternator albo sprężarka od klimy.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Marek37
Zarejestrowani

op Sprawdzę jeszcze czy jak załączę w czasie jazdy klimę to będzie ten sam objaw co po włączeniu ogrzewania...

Odpowiedz
Grochu
Zarejestrowani

I mnie po opisie wychodzi, ze alternator nie wyrabia. Warto pasek sprawdzic.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

radziłbym sprawdzić ładowanie, altek może powoli się buntuje i niebawem przestanie działać Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Marek37
Zarejestrowani

op Byłem u dwóch elektryków, jeden typowy elektryk a drugi naprawia rozruszniki i alternatory i sprawdzili alternator pod kątem napięcia pod i bez obciążenia i mówią że jest ok.
Włączałem samą klimę i nie ma tego objawu, po załączeniu to tak jak by mnie ktoś za zderzak próbował przytrzymać... nie ma skaczących obrotów typowo tylko takie "przyhamowywanie delikatne"
Jedynie na ogrzewaniu tak się dzieje.
Spróbuję jeszcze nim pojeździć, dobrze rozgrzać i sprawdzę czy to też na dobrze rozgrzanym się robi...

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości