Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III Narastający dźwięk podczas przyspieszenia


cybersphinx
Zarejestrowani

op Witajcie, ciągle podczas jazdy słyszę szmer. Podczas przypisania narasta a podczas zwalniania spada. Po naciśnięciu na sprzęgło znika całkowicie a po uwolnieniu sprzęgła wraca. Wydaje mi się, ze podczas toczenia się na luzie również go nie słyszałem. Co to może być. Myślałem nad łożyskami kół albo nad rozrządem (który ma przejechane 145 ze 160.000 wskazanych przez producenta).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2015, 05:16 przez miro.)

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Łożyska dawały by znać cały czas nie zależnie od tego czy jedziesz na luzie czy na gazie.

Odpowiedz
cybersphinx
Zarejestrowani

op No racja. To sprzęgło jest tu ważne. Dźwięk zanika całkowicie po jego naciśnięciu.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

coś ze skrzynią?
cybersphinx napisał(a):(który ma przejechane 145 ze 160.000 wskazanych przez producenta).
a dokładniej co masz na myśli? ponad 140 zrobiłeś bez wymiany?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
cybersphinx
Zarejestrowani

op Kupiłem z takim przebiegiem. Renault ma wpisana wymianę przy 160k a poprzedni właściciel robił wszystko zgodnie z sugestiami aso

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

nie patrz na sugestie aso Biggrin
przykład tak samo jak niby a automatycznej skrzyni nie wymienia się oleju Biggrin

ale wracając do tematu, moim zdaniem do wymiany już czas, i to Ci nie ucieknie. Wymienisz i będziesz mieć pewność że tą rzecz zrobiłeś i jest zrobiona. Inna sprawa nie napisałeś nawet co to za silnik, w profilu również nie widzę.
To co robił poprzedni właściciel wsadź między książki, sam zrób i wiesz że zrobione Biggrin te 15k km różnicy większej Ci nie zrobi, no ale jak pasek strzeli to już koszta będą sporo wyższe.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
cybersphinx
Zarejestrowani

op Jasna sprawa. Auto mam raptem miesiąc. Wymianę zaplanowałem już na początek marca. Silnik to 1,9 dci. Oczywiście masz całkowitą rację co do wskazań ASO. Zamierzam skrupulatnie dbać o auto a to wymaga więcej atencji niż producent przewidział. Jestem zupełnie ciemny w sprawach mechaniki więc szukam pomocy u specjalistów Biggrin

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Z tym rozrządem to też zależy czy jeździsz w większości w mieście, czy w trasie. Jeżdżąc w mieście powinieneś wymieniać rozrząd częściej ze względu na przeciążenia związane z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem się. Tak mówi Renault.

Odpowiedz
cybersphinx
Zarejestrowani

op Dane uzupełnione. Dodatkowo mam wrażenie, że ten dźwięk nie występuje przy zimnym silniku.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Na zimnym silnik może mieć ciut wyższe obroty i możesz tego jakoś "mniej" słyszeć

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości