Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Co myślicie: Scenic III 1.9 dCi 130 KM z 2011?


Oktawiusz
Zarejestrowani

Ważne co ASO Ci powie (powie jak będzie chciało, nie zmusisz ich). Raporty w internecie bazują na tym co jest w internecie. Jeżeli tam nie ma historii serwisowej, nie znaczy, że jej nie było.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
bravo
Zarejestrowani

op człowiek, którego prosiłem dzwonił do serwisu Renault we Francji. W systemie widoczna jest jedna wizyta w serwisie, w listopadzie 2013 roku, przy przebiegu 36 tys. km. Wymiana olejów i filtrów.
Innych wizyt nie odnotowano.
Dziś auto ma 51 tys.
Czy nie wydaje się wam że pierwsza wizyta po 36 tys. to nawet jak na long life, trochę zbyt długo?

funkoval
Specjalisci

Trochę tak, zwłaszcza przy 1.9, w którym mogą obrócić się panewki

bravo
Zarejestrowani

op Obracanie panewek dotyczyło chyba raczej starszych wersji silnika.....
A przy okazji czy ktoś z forum mógłby może VIN sprawdzić?

[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi bravo za ten post post:
  • Marcin Dziadko
Oktawiusz
Zarejestrowani

Obracanie panewek dotyczy wszystkich wersji 1,5 i 1,9dci. Jednak te świeższe chorują na to dużo rzadziej. Jeżeli przebieg jest realny, nie masz się czego obawiać.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
maciej1486
Zarejestrowani

Nawet gdyby byl krecony to ile mogl przejechac przez te 2 lata mysle ze wiecej nic 100tys nie ma realnych

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2015, 19:13 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


bravo
Zarejestrowani

op Przebieg jest realny. we Francji w listopadzie 2013 roku - pisałem wyżej - miał 36 tys. Przyjechał pod koniec stycznia 2015 roku do Polski. Z przebiegiem 51 tys. Paradoksalnie te przebiegi mnie martwią, bo diesel w 2,5 roku zrobił 36 tys, to jak to auto było użytkowane? No, chyba miasto, krótki dystans, w dodatku o 6 tys. "przejechany" pierwszy serwis.... Potem rok z hakiem i kolejne 15 tys. km. Co do przebiegu raczej nie mam podejrzeń. Raczej co do stylu dotychczasowej eksploatacji. Jadę jutro obejrzeć. Zrelacjonuję....

PRZEMO
Administratorzy

Czekamy na relacje - strasznie ciekawy jestem

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Oktawiusz
Zarejestrowani

Porób fotki jakieś

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
maciej1486
Zarejestrowani

To wtedy można mówić, ze tylko 50tyś auto dopiero się dociera Biggrin
Gdy wnętrze i reszta auta będzie wskazywać na przebieg to powinieneś mieć ,,nówkę sztukę,, Biggrin





Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości