Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Klapa bagażnika z otwieraną szybą


dzikimh
Zarejestrowani

op Sześć,

może ktoś kiedyś miał podobny problem, może jesteście w stanie podpowiedzieć od czego zacząć...

Sprawa wygląda następująco:
Otóż, odkąd przyjechałem do domu nie mogłem z zewnątrz otworzyć bagażnika, jedynym wyjściem było złożenie foteli i próba otwarcia od środka (tak też przebiegała kontrola bagażnika w momencie zakupu, byłem świadom co kupuje, wydaje mi się w dalszym ciągu, że to jest jakiś mały pikuś Biggrin )

Dzisiaj odebrałem auto od mechanika, jako, że auto robię pod siebie to: sworznie wahaczy przednich, końcówki drążków kierowniczych i same drążki, rozrząd, wszystkie filtry i oczywiście płyny ustrojowe.

Mój mechanik (najlepszy na Ursynowie Biggrin - poważnie, serwis prowadzony przez dwóch braci, zależy im na jakości, robią wszystko naprawdę porządnie, nie tną na kosztach, może nie jest u nich jak w salonie, ale z ręką na sercu, nigdzie indziej nie wstawię auta - minusem jest kolejka, trzeba się zapisywać 2 tygodnie wcześniej na wizytę), ale do rzeczy...

aktualnie klapa się otwiera, działa wycieraczka i światło stopu Biggrin, wcześniej nie działało nic z tych rzeczy. Mam tylko jeden przykaz, mianowicie za żadne skarby nie mogę nacisnąć przycisku do otwierania tylnej szyby. W momencie jego naciśnięcia, słychać buczenie w klapie, szyba się nie otwiera, a po chwili wszystko umiera. Czyli najprawdopodobniej ECU odcina jakiś obwód. Aby znowu można było otworzyć klapę za pomocą przycisku, trzeba rozebrać plastiki, poodpinać wszystkie kostki w bagażniku, zamknąć i otworzyć auto, podpiąć ponownie wszystkie kostki i klapa ożyje, dopóki nie naciśnie się ponownie przycisku od otwierania szyby. Nie wychodzi też odpięcie kostki od przycisku szyby, bo wtedy też nic nie żyje (a szkoda bo była by pewność że nikt tego nie naciśnie)

Reasumując... czy ktoś miał taki problem? czy macie pomysł od czego zacząć?
- przycisk
- zamek
- zwarcie w wiązce
- oszalały ECU?

Spróbowałbym sam z przyjemnością się tym pobawić w wolnej chwili, ale nie wiem czy będzie ok, może wobec etgo od razu jechać do specjalistów od napięcia? Biggrin

Tylko gdzie? Jak tak, to poproszę o namiary, telefony itp. itd. Biggrin

King Best Regards,
dzikimh

Pozdrawiam,
dzikimh

Nie rób nic na siłę, jak nie "idzie", weź większy młotek... Biggrin
Scenic I Ph I 1.6e 97r. (not for sale) :: Scenic II Ph I 1.6 05r.
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Ja mialem tak ze po wl tylnej wycieraczki ktora i tak nie dzialala przestawal dzialac ten guzik od szyby w klapie i wyciagalem bezpiecznik od UPC.. czy jakos tak i wkladalem ponownie i guzik dzialal a wycieraczka nadal nie

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2015, 09:37 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
tfelek
Specjalisci

Słuchaj powiem ci że jak otworzysz szybę w klapie to odcina otwarcie otwarcia klapy wiec pewnie obstawiał bym że gdzieś jest zwarcie (może przycisk daje zwarcie czy coś). chyba że ktoś zmienił klapę ze zwykłej na otwieraną szybą.

Odpowiedz
Yeti
Zarejestrowani

Hey,

Podepnę się pod temat. Czy otwierana szyba ma jakąś regulację na śrubach? Bo dotyka blachy klapy i przy otwieraniu szura o klapę (boję się, że pęknie)...

Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...
Odpowiedz
dzikimh
Zarejestrowani

op tfelek -- tak też wykombinowałem jak i Ty Biggrin
najpierw wymienię przycisk (w końcu to w momencie jego nacisniecia jest zwarcie w klapie i cala umiera), jeżeli to nie pomoże to zajmę się wymianą zamka ( w końcu szuba się nie otwiera) Biggrin

Zobaczymy co rozrabia (stawiam, czteropaka ze zamek szyby - jakieś takie mam przeczucie, ale chciałbym się mylić Biggrin )


Yeti - niestety nie jestem w stanie pomóc, do tego etapu jeszcze nie doszedłem, za świeży szczypiorek jestem w temacie otwieranej tylnej szyby bagażnika...

Pozdrawiam,
dzikimh

Pozdrawiam,
dzikimh

Nie rób nic na siłę, jak nie "idzie", weź większy młotek... Biggrin
Scenic I Ph I 1.6e 97r. (not for sale) :: Scenic II Ph I 1.6 05r.
Odpowiedz
dzikimh
Zarejestrowani

op Wątek do zamknięcia. Problem rozwiązany.

A było to tak Biggrin
Przygotowany na najgorsze, zamówiłem na pewnym portalu aukcyjnym, nowy przycisk i zamek szyby bagażnika. W sobotę wziąłem sprawy w swoje ręce. Zdemontowałem wewnętrzną, plastikową osłonę klapy bagażnika. Pobawiłem się trochę przyciskami na klapie.
W momencie przyłożenia wektora siły o bliżej nieznanym mi parametrze do przycisku otwierającego szybę bagażnika, silniczek od tegoż zamka" buczał" przez 2 sekundy i nic więcej się nie działo. Jako, że silniczek działał po użyciu wektora siły, metodą dedukcji doszedłem do wniosku, że mam już w szafce nowiutki przycisk na tzw. zapasie Biggrin i zabrałem się do pogłębienia bliższej znajomości z silniczkiem tylnej szyby bagażnika. Przed jego odkręceniem, postanowiłem go jeszcze "rozebrać na samochodzie", co czyni się poprzez podważenie plastikowych zatrzasków małym płaskim śrubokrętem. Po otwarciu pacjenta oczom moim ukazało się wnętrze z plastikowym ślimakiem w roli głównej. Ponownie uruchomiłem proces otwierania szyby. Ślimak zakręcił, silniczek pobuczał i koniec przedstawienia. Zacząłem się zastanawiać jak oddzielić silnik od szyby. Rozpocząłem poszukiwania ruchomego elementu, który po przesunięciu w bok uwolni uchwyt szyby (analogicznie jak w zamku od bagażnika). Takie cudo jest na szczęście w silniczku o ile dobrze pamiętam górna prawa strona.

Po uwolnieniu szyby, wypiąłem kable z silnika i podpiąłem do nówki, którą uprzednio zamknąłem na sucho. Po przyłożeniu wspomnianego wektora siły do przycisku, nowy zamek zadziałał.

Teraz wystarczyło użyć tylko torxa 30 do odkręcenia dwóch śrub trzymających stary silnik, przykręcić nowy i problem rozwiązany. Wszystko działa, git malina Biggrin

Pozdrawiam,
dzikimh

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015, 00:26 przez dzikimh.)

Pozdrawiam,
dzikimh

Nie rób nic na siłę, jak nie "idzie", weź większy młotek... Biggrin
Scenic I Ph I 1.6e 97r. (not for sale) :: Scenic II Ph I 1.6 05r.
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi dzikimh za ten post post:
  • BoBaS1981, michaldck
funkoval
Specjalisci

dzikimh napisał(a):Wątek do zamknięcia.

technicznych nie zamykają Biggrin

dzikimh napisał(a):Rozpocząłem poszukiwania ruchomego elementu, który po przesunięciu w bok uwolni uchwyt szyby (analogicznie jak w zamku od bagażnika). Takie cudo jest na szczęście w silniczku o ile dobrze pamiętam górna prawa strona.

szkoda, że bez fotek, byłby fajny manual Sad

Odpowiedz
dzikimh
Zarejestrowani

op nie ma problemu, w następna sobotę zrobię fotki i podeślę.....

Pozdrawiam,
dzikimh

Nie rób nic na siłę, jak nie "idzie", weź większy młotek... Biggrin
Scenic I Ph I 1.6e 97r. (not for sale) :: Scenic II Ph I 1.6 05r.
Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

Czy taką klapę z uchylną szybą mogę zamontować jak mam bez uchylnej szyby? A dokladniej chodzi mi o podłączenie na mojej wiązce czy to zadziala bez przerubek

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(17-01-2017, 21:42)jarcun napisał(a): Czy taką klapę z uchylną szybą mogę zamontować jak mam bez uchylnej szyby? A dokladniej chodzi mi o podłączenie na mojej wiązce czy to zadziala bez przerubek

Można zamontować z tym, że wiąże się to ze sporymi kosztami. Ja osobiście taką zakładałem w M II. W oryginale jest tak, że jak otwarta jest klapa to nie otworzysz szyby i na odwrót. Jak dokładasz klapę z uchylną szybą to możesz jednocześnie otworzyć i szybę i klapę a jak chcesz żeby było jak w oryginale to trzeba uruchomić to clipem. Nie polecam klap z tymi szybami gdyż szyby mają wadę technologiczną i przepalają się konektory nitek ogrzewania.

(25-02-2015, 08:26)Yeti napisał(a): Hey,

Podepnę się pod temat. Czy otwierana szyba ma jakąś regulację na śrubach? Bo dotyka blachy klapy i przy otwieraniu szura o klapę (boję się, że pęknie)...

Jest możliwość regulacji.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2017, 20:32 przez haszczurur.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi haszczurur za ten post post:
  • jarcun, pio467




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości