Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Drobne naprawy blacharsko/lakiernicze


kondzio81
Zarejestrowani

oj bardzo nie da się to ogarnąć w 1 dzień ja uczyłem sie długo i jeszcze sie uczę Biggrin

Thumbup
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(12-09-2015, 18:50)bartas napisał(a): [
Jak na moje pierwsze prace blacharsko lakiernicze, wyszło nawet spoko. Więcej zdjęć wstawię wkrótce w mojej galerii.

Wstawiaj te zdjęcia, ocenimy.
Bo czasami "mała dziurka" zaklejona szpachlą w rzeczywistości wymagała wstawienia łaty 10x20 cm. Po roku wstawialiśmy już cały próg z przyległościami.
A na marginesie: dzisiaj widziałem Opla Tigra z progiem łatanym szpachlą. Mała dziurka.
Próg złamał się po podstawieniu podnośnika, a w zasadzie przekosił w literę Z (szczelina pod drzwiami miejscami miała 4 cm szerokości). Szpachla odpadła, z małej dziurki wypadł worek jutowy.
Taki obrazek, przyznam, już widziałem, ale gdzieś na początku lat 80-tych. Miałem nadzieję, ze już tak się nie robi.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

(15-09-2015, 18:02)kondzio81 napisał(a): oj bardzo nie da się to ogarnąć w 1 dzień ja uczyłem sie długo i jeszcze sie uczę Biggrin

Dzięki za odpowiedź. Ja blacharki w szkole nie miałem, to i praktyki żadnej. A i sama szkołę sto lat temu kończyłem. Dlatego doceniam każdą radę jaką znajdę.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
Oskar
Zarejestrowani

Po zimie zobaczyłem taki oto nieciekawy widok na prawym progu:
[Obrazek: b03ee0196cb229b8dd8e9b6e67b80325.jpg]
[Obrazek: cfc81fd0d82de284aedfde7d5e15644a.jpg]

Da się to ogarnąć Brunoxem i szpachlą, czy lepiej zostawić fachowcom?

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

samemu ogarniesz.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

ciekawe co jest tam w koło tych otworów, pod tymi zaślepkami.. żeby nie było że to co widać to początek góry lodowej Thumbup

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
skrodzka
Zarejestrowani

Oglądałem na YouTube test brunoxa i Rstop na korozję. I ten drugi jest o wiele lepszy. Sam zastosowałem w poprzednim aucie i super sprawa.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
kszyba
Zarejestrowani

Czemu tak pożarty ten próg?
Widać jeżdżone było kawał czasu z gołą blachą.
U mnie też jakaś fujara podnosiła lewarkiem za próg a nie przeznaczone do tego wgłębienie. Była zdarta farba do gołej blachy ale bez rdzy. Zapaćkałem masą na spawy i farbą.

Odpowiedz
Oskar
Zarejestrowani

Przed zimą już był ślad po jakimś puknięciu kamieniem, ale wtedy robiłem przekładkę silnika, więc miałem inne priorytety. Niestety, przeliczyłem się, że do wiosny jakoś wytrzyma. Orientujecie się ile wziąłby za takie coś lakiernik? Bo nie mam za bardzo gdzie tego robić, pod chmurką raczej nie będzie dobrze.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Od 150 w górę. Zależy od zakładu. 
Sam zrobisz nawet na parkingu.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • Oskar




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości