Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Dach Panoramiczny


zmora009
Zarejestrowani

op Witam jestem nowy na forum. Zakupiłem niedawno Scenic ale mam kłopot i zarazem problem z dachem panoramiczny a mianowicie podczas jazdy ponad 100 km/h pojawia sie świst w kabinie pojazdu oczywiście przy zamkniętym dachu, co można z tym poradzić prosze o pomoc . Pozdrawiam

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015, 18:55 przez bartas.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Sprawdź, ile przednia krawędź dachu wystaje nad panel montowany przed dachem. Spróbuj docisnąć przednią krawędź dachu i zobacz ile się podda.

Prawdopodobnie masz wyrobione prowadnice i panel szkła idzie w górę. Widziałem gdzieś patent z tytrytkami, coś na końcu prowadnic, ale nie potrafię teraz tego znaleźć.

Odpowiedz
zmora009
Zarejestrowani

op Szyba z przodu lezy idealnie napewna przyczyna jest w tylnej czesci tam cos nie przylega prawidłowo. Jak by ci sie udało znaleźć ten patent był bym wdzięczny. A i czy może pomóc reset ustawień slinika jak tak to poprosze o opis.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Nie wiem, o co chodzi z resetem ustawień silnika i czy to może pomóm, ale myślę, że problem leży gdzie indziej.
Jak piszesz, świst dochodzi z tylnej części panelu przesuwnego. Na zamkniętym panelu sprawdź, ile wystaje jego tylna krawędź ponad przód tego nieruchomego panelu szklanego. Naciśnij tył ruchomego i sprawdź luz - jeżeli jakieś 3 mm lub więcej to masz najprawdopodobniej wyrobione ślizgi i prowadnice.
Na tym filmiku jest wyjaśnienie potencjalnych przyczyn - ślizgi z czasem przestają ruszać się swobodnie na swoich trzpieniach, wtedy poszerzają, rozbijają rynienkę w której się poruszają przy otwieraniu/zamykaniu i już tył panelu odstaje w górę. Obejrzyj filmik:

Gość wymienił zespół ślizgów i trochę "dobił" rynienkę, oczywiście wszystko przesmarował.
Jeżeli opracujesz mniej "kowalską" metodę na zwężenie tej szyny w kształcie litery "S" - podziel się z innymi Thumbup

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015, 22:15 przez funkoval.)

Odpowiedz
zmora009
Zarejestrowani

op Dzieki duzo pomogło. Pozdrawiam.

Odpowiedz
synek
Zarejestrowani

Dużo pomogło to znaczy że świst ustał po zrobieniu tego co na filmiku ?

Odpowiedz
zmora009
Zarejestrowani

op Film to już początek myśli. Kupiłem nowe ślizgi i nie będę się bawił w kowalstwo podobno maja pomóc na 100 % tak mnie w serwisie zapewniają. Tylko pozostaje demontaż listwy dachu i wymiana i prawą strona mam nadzieje ze bez świstu ;-))

Odpowiedz
synek
Zarejestrowani

Ile taka przyjemność i gdzie ?

Odpowiedz
zmora009
Zarejestrowani

op ja znalazłem na allegro po 10 zł za sztuke - ostatnie sztuki kupiłem nr aukcji 5173294666 zadzwon moze ma jeszcze.

Odpowiedz
synek
Zarejestrowani

Dziękować Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości