Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Wymiana oleju DP0


stasic
Zarejestrowani

Ku przestrodze, trzeba uważać, bo na górze skrzyni są dwie śruby, ja zabrałem się za złą. Wyszła śruba z bolcem, nie wiem od czego ale nie dało jej się już włożyć, bo ten bolec wchodzi w kołnierz ale jest on w jakiś sposób ruchomy i ja widziałem tylko jakąś metalową blachę i nie dało się wkręcić. Trzeba było ustawić śrubokrętem, wycentrować tą blachę z kołnierzem, tak by wszedł bolec i zakręcić (torx 55). Po złożeniu znowu problem - zablokowane biegi. Okazało się że w między czasie zmieniłem bieg i trzeba było wykręcić śrubę, ustawić bieg na jakim ją wyciągnąłem i jeszcze raz ustawić, włożyć i przykręcić. Od czego jest ta śruba z bolcem? Ktoś wie? Bo właśnie tam nieświadomie zalałem olej do ABS. Wcześniej wlałem 200ml i olej wypłynął korkiem spustowym więc na pewno zalałem do skrzyni biegów.

[Obrazek: 20160505_174502.jpg]
A tu dokładnie widać gdzie zalałem olej - co to za śruba, od czego i do czego służy?
[Obrazek: 20160505_174509.jpg]

Poza tym śruba do spuszczania nadmiaru oleju jest na klucz nasadowy 19mm, a śruba do całkowitego spuszczenia oleju na klucz 27mm, a wyglądają tak:
[Obrazek: 20160505_173629.jpg]
Obie wkręcone:
[Obrazek: 20160505_173835.jpg]
Wykręcona do usuwania nadmiaru oleju:
[Obrazek: 20160505_173801.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2016, 11:37 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi stasic za ten post post:
  • Adrian19820, PRZEMO
matteo_
Zarejestrowani

zobacz sobie co wykręciłeś

[Obrazek: maxresdefault.jpg]
korek do wlewania oleju zobaczysz jak zdejmiesz linkę z pozycjonera
na kwadrat jest

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2016, 09:08 przez matteo_.)

Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Biggrin widzę ale nie wiem co to i do czego służy.

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
matteo_
Zarejestrowani

jak to się nazywa to nie wiem, ale służy do zmiany biegów - ta śruba jest oską dla tego czegoś pułkolistego z zębami (na zdjęciu brakuje blaszki do tych ząbków) a to steruje tym poziomym wałkiem a on z kolei steruje przepływem oleju do odpowiednich elektrozaworów w bloku hydraulicznym ;)
wiem bo wymieniałem u siebie jeden elektrozawór, i ten poziomy wałek wypadł mi przy demontażu, chyba z pół godziny go szukałem pod autem a ta menda wtoczyła się pod chłodnicę

Odpowiedz
sztapl
Zarejestrowani

A jest sposób na całkowitą wymianę oleju ? Czy ta skrzynia posiada chłodnicę? Są manuale gdzie za chłodnicą spuszcza się olej i dolewa nowy i tak parę razy (manuale innych skrzyń).

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Dp0 nie posiada typowej osobnej chlodnicy oleju jak to jest w innych automatach w formie wymiennika ciepla olej-powietrze.
Ma natomiast na sobie zamontowaną chłodniczkę oleju (wymiennik ciepła) odrazu podlaczona do ukladu chlodzenia calego silnika, wiec ciepło jest przekazywane z oleju na płyn chłodniczy i poprzed ogólną chłodnicę chłodzony. Wiec chłodzenie jest typu olej-"woda"-powietrze.
Kiepskie to rozwiązanie jest, stąd łatwo ten typ skrzyni biegów się przegrzewa. Sad

Odpowiedz
sztapl
Zarejestrowani

Ok a jakiś pomysł jak wymienić większość oleju a nie połowę ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Nie ma. Można wymienić tylko pół lub całość wraz z filtrem przy remoncie skrzyni. Innej opcji nie ma. Skoro producent (skrzyni) tak wymyślił, to tak ma być i moim zdaniem nie ma potrzeby poprawiać w tym temacie producenta. Jak chcesz mieć świeższy olej zrób to dwa, trzy razy miesiąc po miesiącu...
O jednym, a jakże ważnym, jak widzę nikt nie wspomina. Zgodnie z instrukcją serwisową olej w skrzyni w trakcie wymiany powinien mieć temperaturę pomiędzy 60 a 62 stopnie Celsjusza jak mnie pamięć nie myli. Związane jest to według mnie z optymalną lepkością i zdolnością do unoszenia zanieczyszczeń, dodatkowo chodzi o to, żeby olej dobrze wymieszać z zanieczyszczeniami.
A jednak w MANUALU jest info o tym. W każdym razie, to ważne.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2016, 12:40 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Przy niższej temp nie przelewał mi się nadmiar oleju, nie wiem dlaczego. Dużo wyższa mogła by też oparzyć, ciężka by było nawet ręką śrubę odkręcić.

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Temperatura jest ważna, w manualu w dziale w instrukcje tez o tym wspomnialem. Chodzi nie o poparzenie się tylko o wlasnie inna lepkość oleju i podniesienie osadów, ktore mają sie wylac z tą częścia oleju ktorą spuszczamy.

Co do producenta: Producent skrzyni biegów dał możliwość tylko właśnie połowicznej wymiany oleju. Całośc tylko przy ermoncie calej skrzyni, po prostu zalewa sie calkowicie nowym olejem bo starego tam nie ma...

Producent jakim jest Renault ogolnie nie przewidzial wymian oleju w skrzyni. W serwisach beda mowic ze sie tego nie robi. Mimo to mają swoje serwisowe instrukcje, ktore mowią jak sprawdzic poziom oleju w przypadku ubytku. Tym sposobem sątez w stanie wymienic te połowe oleju, ale to jak klient bedzie mocno naciskal i to nie wszedzie sie ugną pod naciskiem. Nastawieni są, ze jak sie zepsuje skrzynia, a zepsuje sie na pewno przez brak zmian oleju, to wymienia sie cala skrzynie na nowa lub po generalnym remoncie uzywana. Wiadomo mająz tego wieksza kase, a wokół tego sie wszystko kreci - niestety.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości