Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II problem z centralnym zamkiem


Patrys4891
Junior Administratorzy

1. Czy jak otwierasz i zamykasz z centralnego zamka to drzwi pasażera otwierają się i zamykają prawidłowo?
2. Czy jak otwierasz i zamykasz kluczykiem w drzwiach pasażera to zamykają się i otwierają prawidłowo?
3. A jak zamykasz i otwierasz kluczykiem w innych drzwiach to drzwi pasażera zamykają się i otwierają?

Jak otwierasz klamką od środka to mechanicznie otwierasz blokadę podobnie jak byś otworzył z kluczyka.

Z kluczyka to ja rozumiem że wkładasz kluczyk do zamka i przekręcasz.
Z centralnego zamka to ja rozumiem że przyciskiem w kabinie, lub pilotem w kluczyku (lub dodatkowym pilotem?)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2016, 10:17 przez Patrys4891.)

Thumbup
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Siłownik już pewnie się kończy.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

(31-03-2016, 10:16)Patrys4891 napisał(a): Kiedy otwieram drzwi z kluczyka nie mogę otworzyć z zewnątrz przednich drzwi pasażera.
(31-03-2016, 10:18)krzysztofk napisał(a): Siłownik już pewnie się kończy.
Dlatego się dopytuję o szczegóły, bo mi też to podpada pod siłownik, ale czemu z kluczyka się nie otwiera? A może z pilota na kluczyku?

Thumbup
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Nie ma zamka w drzwiach pasażera w phII.Wydaje mi się że chodzi o pilota w kluczyku.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

czyli
(31-03-2016, 10:21)krzysztofk napisał(a): Nie ma zamka w drzwiach pasażera w phII
Czyli faktycznie musi to być siłownik.
Chyba że coś się tam zatarło czy przyblokowało, ale tak czy inaczej tapicerka drzwi do zdjęcia.

Thumbup
Odpowiedz
44ra88
Zarejestrowani

Cześć, dawno tu nie byłem, ale czas nadszedł.
Niestety Scenic 2, do sprzedania lub na złom-turbina wyssała olej... (jak ktoś zainteresowany mogę sprzedać)
Padło na Scenica 1 ph2, przynajmniej tymczasowo...
I tu mam problem z zamkiem z tyłu, po lewej. Centralka działa bo słyszę i widzę, ale mimo tego da się bez problemu otworzyć drzwi z zewnątrz.
Trzeba wymieniać zamek czy wystarczy coś pokombinować?
Na chwilę obecną odpiąłem cięgno od klamki, aby się nikt z zewnątrz nie dostał.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2021, 14:53 przez 44ra88.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

A cięgno do siłownika jest podpięte?
Klamkę z zewnątrz zablokujesz kluczykiem: przy otwartych drzwiach pod ryglem masz coś, co wygląda na łepek od wkręta pod płaski śrubokręt. Jeśli to obrócisz, to zablokujesz klamkę. Musisz tylko uważać, żeby nie zablokować jednocześnie wewnętrznej klamki, bo wtedy już drzwi w ogóle nie otworzysz - pozostanie tylko cięcie boczka.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
44ra88
Zarejestrowani

(09-12-2021, 11:18)filozof napisał(a): A cięgno do siłownika jest podpięte?
Klamkę z zewnątrz zablokujesz kluczykiem: przy otwartych drzwiach pod ryglem masz coś, co wygląda na łepek od wkręta pod płaski śrubokręt. Jeśli to obrócisz, to zablokujesz klamkę. Musisz tylko uważać, żeby nie zablokować jednocześnie wewnętrznej klamki, bo wtedy już drzwi w ogóle nie otworzysz - pozostanie tylko cięcie boczka.

Widziałem podpięta linke do klamki wewnętrznej i cięgno( które odpiałem) do klamki zewnetrznej, jest jeszcze trzecie? Jeśli tak to skąd do kąd idzie i gdzie jest usytuowane?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2021, 20:35 przez 44ra88.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Musi być jeszcze rygiel od silnika elektrycznego do samego zamka. Niestety nie podpowiem, gdzie dokładnie go szukać, bo nie jestem pewien. Gdybym miał zgadywać to na tej samej ściance w okolicach zamka.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Nie ma trzeciego cięgła w polifcie. Silniczek jest mocowany bezpośrednio do zamka.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • filozof




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości