Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Błąd "CHECK INJECTION" podczas jazdy Scenic II 1.9dci


A2-eR11
Zarejestrowani

jesli to pompa opilki podaje, to moze z miesiac wytrzymaja i zas bedzie to samo... wiec tylko dwa razy bedzie trzeba wtryski robic. Robicie jak uwazacie za lepsze dla Was ;)

Odpowiedz
cviatec
Zarejestrowani

Najpierw sprawdz pompe wysokiego cisnienia regeneracja do 1000 pln potem czyszczenie calego ukladu paliwowego z bakiem i nowy filtr wtedy wtryski mozna robic i bedzie hulalo na nastepne 100k km

Wysłane z mojego Bluboo Maya Max przy użyciu Tapatalka

A w filtrze paliwa masz opilki ? Sprawdzales to?

Wysłane z mojego Bluboo Maya Max przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2016, 00:10 przez cviatec.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi cviatec za ten post post:
  • A2-eR11
Wentylator
Zarejestrowani

Pół roku temu wymontowałem filtr zlałem z niego sos i był czysty. Czysty patrząc wizualnie przy oświetleniu garażowym. Nie wiem czy to wystarczy. Słyszałem że można magnes przystawic. Nie wiem ile w tym prawdy, czy te opiłki są stalowe?
Na wszelki wypadek i tak wymieniłem filtr paliwa. Macie pewny i sprawdzony sposób na sprawdzenie pompy pod względem opiłków?

Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

Ja miałem czyszczony cały układ paliwowy. Filtr wymieniony i sprawdzony przez mechanika. Opiłków nie stwierdzono. Myśle że po 250.000 km, to normalna rzecz, że wtryski poleciały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Jak znajomy miał coś podobnego w Toyocie, to mu radzili (oczywiście po kompletnym czyszczeniu calego układu paliwowego) umieścić magnesy neodymowe w baku. Ja profilaktycznie dolewam trochę oleju do dwusuwów jak tankuję paliwo. Jest o tym wątek na forum.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości