Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Klimatyzacja i nawiew na szybę.


Matys88
Zarejestrowani

op Witam. Jestem nowym na forum oraz nowym użytkownikiem Scenica I 1.6 z 2000 roku. Autko jest super ale mam pytanie. Samochód posiada klimatronik. I sprawa wygląda tak. Mam ustawioną temperaturę np 21 stopni i moc nawiewu na 3 kreski oraz wyłączoną klimatyzację. Kiedy włączam nawiew na przednią szybę, od razu załącza się klimatyzacja, nawiew wieje na maksymalna moc a temperatura jest ustawiona na 23 stopnie. Kiedy np zmienię temperature nawiew na szybe się wyłącza. Czy ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat czy tak jest ustawione fabrycznie czy można to jakoś innaczej ustawic. Pozdrawiam

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

a czemu to zmieniać? Nawiew na szybę włączasz jak chcesz ją odparować. Naturalnie się włącza wtedy klima aby ją osuszyć.

Swoją drogą, zapraszamy Cię do działu przywitań przed kolejnym postem !

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Oktawiusz napisał(a):Nawiew na szybę włączasz jak chcesz ją odparować. Naturalnie się włącza wtedy klima aby ją osuszyć
Miałem SCI ph II i przeważnie nawiew miałem na szybę ustawiony i klima się nie załączała. Chcąc załączyć trzeba było ręcznie załączyć

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

U siebie jak nacisnę przycisk z szybą przednią, włącza mi się max nadmuch na szyby i odpala klima. Jak go nacisnę jeszcze raz, wraca do poprzedniego stanu.
W służbowym Kia nie mam klimatronica a też jak jest ustawiony na szybę i przekręcę pokrętło nawiewu na max to automatycznie się klima włącza. Tak jest w wielu autach. W Astrze III też tak miałem. W octavii nie musiałem nadmuchu na max ustawiać, wystarczyło, że wcisnąłem guziczek z szybą to się klima włączała sama na 2 minuty.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Powoli Mati mam klimę manualną i nie wiem jak tam to jest rozwiązane a raczej nie jest rozwiązane bo w biąłym musze klimę ręcznie włączyć

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(23-04-2015, 14:52)Mati napisał(a): Miałem SCI ph II i przeważnie nawiew miałem na szybę ustawiony i klima się nie załączała. Chcąc załączyć trzeba było ręcznie załączyć

Ale miałeś nawiew włączony na szybę, czyli tak ustawione w opcji kierunku nawiewu (szyba/głowa, tułów, nogi), czy był to przycisk szybkiego odparowania (ikona szyby)?

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

funkoval napisał(a):Ale miałeś nawiew włączony na szybę, czyli tak ustawione w opcji kierunku nawiewu (szyba/głowa, tułów, nogi), czy był to przycisk szybkiego odparowania (ikona szyby)?

No właśnie, podejrzewam że opcja, o którą jest pytanie to jest szybkie odparowywanie przedniej szyby. U mnie w Safrane też jest taki przycisk, który nazywam wichurą Thumbup
Od regulacji kierunku zwykłego nadmuchu są strzałeczki czy jak to tam jest rozwiązane w szczeniakach Biggrin

Thumbup
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Patrys4891 za ten post post:
  • Mati
Mati
Zarejestrowani

Matys88 napisał(a):Kiedy włączam nawiew na przednią szybę, od razu załącza się klimatyzacja
Jeśli włączysz tym przyciskiem po prawej stronie, nad obiegiem wewnętrznym to naturalnie klima się załączy...
[Obrazek: 59_1211031404.jpg]
Jeśli przestawisz pod wyświetlaczem na szybę klima nie powinna się włączyć Biggrin

funkoval napisał(a):Ale miałeś nawiew włączony na szybę, czyli tak ustawione w opcji kierunku nawiewu
zobrazowałem Biggrin

Matys88 napisał(a):Kiedy włączam nawiew na przednią szybę
sterowanie nawiewem masz pod wyświetlaczem Biggrin

A kolega włączał "odparowywanie"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2015, 15:47 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości