Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III Brak działania światła przeciwmgielnego tylnego wraz z kontrolką


Jorg
Zarejestrowani

op Witam.
Mam problem z tylnym światłem przeciwmgielnym w scenicu III 1.5 dci, a mianowicie po przekręceniu manetki na światła przeciwmgielne tylne nie świeci się kontrolka oraz lampa. Wcześniej wymieniłem klosz wraz z żarówką ponieważ była rozbita. Co to może być i jak to sprawdzić. Czy lampa przeciwmgielna posiada jakiś bezpiecznik?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-05-2015, 11:54 przez Jorg.)

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

tak światło przeciwmgielne posiada bezpiecznik
musisz szukać pod maską w bezpiecznikach

Odpowiedz
Jorg
Zarejestrowani

op Bezpieczniki posprawdzałem wszystkie są dobre i dalej nie wiem jak rozwiązać problem.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Sprawdź czy na kostce przy tylnej lampie jest napięcie na pinie

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Jorg
Zarejestrowani

op w kostce przy tylnej lampie nie ma napięcia

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

A może manetka uszkodzona

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
manek33
Zarejestrowani

Witam, sprawdź dokładnie tylna kostkę i oprawkę z żarówką czy nie ma wilgoci, prawdopodobnie masz zwarcie przez wilgoć i komputer nie załącza obwodu, ja tak miałem, kontrolka też nie świeciła, po wysuszeniu wszystko ok. Pozdrawiam.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi manek33 za ten post post:
  •
Grochu
Zarejestrowani

+ oczysc zasniedziale koncowki.

Odpowiedz
SOLO
Zarejestrowani

Ja miałem podobnie, z tym że miałem hak. Na wtyczkę miałem założoną przejściówkę na polskie przyczepy, co było odbierane jako podłączona przyczepa.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
ARCTIC
Zarejestrowani

A u mnie jest tak... włączam przeciwmgielne tylne, włącza się na 0,5 sekundy i lampa i kontrolka na desce po czym gaśnie. Nie reaguje na ponowne przekręcanie. Auto postoi kilka h i jak włączasz przeciwmgielne tyle to powtórka 0,5 załącza się i gaśnie, przednie przeiwmgielne bez zarzutu. Jakieś pomysły?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości