Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II odpowietrzenie układu hamulcowego


marcindziura
Zarejestrowani

op wszystkim dziękuję za pomoc ale żadna podpowiedz mi nie pomogła próbowałem już wszystkich sposobów pozostało mi oddać auto do jakiegoś mechanika co to już przerabiał jak się uporam z tym problemem to opiszę na forum co i jak ... może ktoś jest z okolic POLKOWIC co by się tego podjął ?

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Prawdopodobnie sp... pompę ABS.
Trzeba przeprosić się z warsztatem, który napełni układ "pod górkę" i odpowietrzy abs.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

W clipie jest opcja podłączenia się do pompy ABS i uruchomienia poszczególnych układów.
Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale może to być sposób na odpowietrzenie układu.
Jeżeli pompa ABSu jest pusta to też nie wiem jak się ona zachowa jak się ją włączy. Czy się coś złego nie stanie.
Może to będzie jakaś podpowiedź.

Thumbup
Odpowiedz
Daroot
Zarejestrowani

A ja napiszę tak: pompy hamulcowej ani pompy abs nie odpowietrza się dodatkowo. Wystarczy odpowietrzyć każde koło, tradycyjna metoda (pompowanie + upuszczanie, dwie osoby potrzebne). Zaczynamy od tylnego prawego, potem tylne lewe, przednie prawe i przednie lewe i znowu tylne prawe. Pilnujemy stanu płynu w zbiorniczku. To jest naprawdę prosta operacja, dziwię się że można mieć z tym problem.
Pompa ABSu jest domyślnie otwarta, elektrozawory nie pracują.
Pamiętam że w safrance wymieniałem cały płyn, postawiłem samochód na kołkach, odkręciłem wszystkie odpowietrzniki, korek w zbiorniczku i zostawiłem go na dobę. Na drugi dzień bez problemu odpowietrzyłem układ.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Mam, niestety, inne doświadczenia. Pompa abs (choć było to w Peugeocie) była nie do odpowietrzenia po bezmyślnym opróżnieniu układu.
Dopiero napełnienie układu "od tyłu" i to pod ciśnieniem, pozwoliło pozbyć się powietrza. Wszelkie domowe sposoby zawiodły.
Może to inna bajka, inna konstrukcja, ale...
W ub. roku w Volvo wymienialiśmy płyn podciśnieniowo i kłopotów z siłą hamowania nie było.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • adam5




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości