Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Wymiana napinaczy pasów


Oktawiusz
Zarejestrowani

op W kupionych przez siebie fotelach musiałem wymienic napinacze. W zasadzie to przełożyłem swoje własne z foteli, które miałem.

Zdejmujemy plastikowe elementy dołu foteli. Trudno nawet tłumaczyć co po kolei, bo chyba złotego sposobu na to nie ma. Generalnie śrubki tam gdzie są i delikatnie, tu pociągnąć, tam pociągnąć i wszystko zejdzie. Napinacze są z obu stron i ja wymieniałem wszystkie w obu fotelach.

Do odkręcenia jest jedna śruba na TORX i do odpięcia wtyczka na napinaczu. Wtyczka żeby zeszła, trzeba na niej podnieść żółte zabezpieczenie. Wystarczy podważyć śrubokrętem albo nożykiem i wtyczka nam ładnie wychodzi.


NIe będę robił dokładnego opisu, bo generalnie sprawa jest bardzo bardzo prosta.

[Obrazek: ecb8659dee93328b868c44775d5cd8c7.jpg]

[Obrazek: 27fe218b9a616320af5fc6c0d429bad3.jpg]

W napinaczu w który wpinamy pas, należy odłączyć jeszcze kabelek w srodku. Rozkręcamy obudowę małym śrubokręcikiem o w środku odpinamy wtyczkę.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2015, 20:01 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • Chayan
Chayan
Zarejestrowani

Teraz mam takie pytanie o ten kabelek. Mniemam że to sensor zapięcia pasów? Tylko co z tym fantem zrobić, jak u siebie tego nie mam, a w fotelach które kupiłem, jest? Mam taki mętlik w głowie i nie bardzo wiem, jak się za to zabrać.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op Może była różnica między przedlift i polift.
Masz kupione fotele od takiego samego ??

Daj fotkę napinacza ze starych i nowych foteli. Coś tu nie gra


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

Nie wiem czy z takiego samego. Leżały zdemontowane, a że podał koło dobrą cenę, tak nawet nie pytałem z wrażenia, z jakiego to auta. Na pewno anglik. Napinacz ma taki.
[Obrazek: 8357a0b7d18d556a780bfa2a0eb2f4f5.jpg]
U siebie zrobię zdjęcie jutro, gdyż nadal mam założone. U mnie nie ma tego kabelka, idącego do zapinki.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op A zobacz w drugim fotelu czy nie ma chociaż ja miałem w obu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

W drugim tego nie ma. Jedynie fotel kierowcy to posiada. U mnie tego nie ma, chyba że kabelek jest inaczej puszczony i go nie widać. Troszkę obawiam się wariacji komputera, żeby mi jakiego błędu nie wywaliło. Coś mi się wydaje, że bez ingerencji w wiązkę, to się nie obejdzie.
Podjąłem walkę z wiązką i mam plan, jak się za to zabrać. Muszę jednak zdemontować siedzenia w samochodzie i wtedy będę miał wszystko jasne. Efekty opiszę, jak się z tym uporam.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2015, 23:27 przez Chayan.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op sprawdź ilość pinów które idą do auta, czy się zgadzają kolory no i sama wtyczka.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

Dokładnie tak to myślę zrobić. Przecież to są tylko dwa kable od napinacza i dwa od sensora. Pozostałość to wiązka od mat grzewczych, ale i na to znajdę sposób.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Jezeli ten kabelek jest od niezapiecia pasow to raczej powienien byc tylko i kierowcy przynajmniej tak bylo w SI PH II ;)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

Wszystko jest. Jednak zabierając się za fotel kierowcy, napotkałem niespodziankę.
[Obrazek: 96fcdcd12e6a546614e9dac564b631e2.jpg]
Nie trawie takiego bałaganu, więc muszę tam kostkę założyć. Dodatkowa robota, a już myślałem że szybko skończę. Napinacze w fotelu pasażera wymienione i fotel założony.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości