Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH II Łożyska McPersonów - pół roku i papa ?


oliwek
Zarejestrowani

op Hej, Panowie i Panie, czy to normalne jest że poduszka amora przód wytrzymała PÓŁ ROKU ???
pojawiło mi się dziwne skokowe przekręcanie kierownicy, podejrzewałem opony no ale nie bo jak jadę szybciej to nic takiego się nie dzieje, efekt jest przy jeździe w miarę wolno i nie ma znaczenia (nie zmienia się) wraz ze wzrostem utratą prędkości.
Po jakimś czasie pojawiło mi się skrzypienie przy skręcaniu kół, z lewej strony z przodu. Pomacałem posprawdzałem, na moje oko poduszka amora. Jutro jeszcze będę dzwonić do RenoArt'u w tej sprawie bo pół roku temu (dokładnie 5 stycznia 2015) Wymieniałem komplet z obu stron, i górne mocowania i łożyska.
z tego co pamiętam SNR.
ciekawe jak do tego podejdzie firma, czy zrobią mi to gwarancyjnie czy będę musiał płacić za nowe...

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

rozumiem że maglownice wykluczyłeś?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

A gałka na dole była sprawdzana?

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

A może sprężyna pękła?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op hmm magiel nie bo luzu nie ma, i nie ma żadnych objawów typowo maglowych. Sprężyna raczej nie bo jak trzymam ręką i kręcę kierownicą to nie czuje skoków typowych dla sprężyny. jak skręcam kierownicą to trzeszczy jakaś guma lekko, tak właśnie jakby łożysko się nie obracało dobrze.
no tak czy siak robiłem wszystko w Reno Art a to dobry zakład, i części ich i robota ich więc mam nadzieje jakoś się ustosunkują do ewentualnej naprawy jeżeli to wina części.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

oliwek napisał(a):właśnie jakby łożysko się nie obracało dobrze
łożysko wyczułbyś... przy
oliwek napisał(a):jak trzymam ręką i kręcę kierownicą to nie czuje skoków

oliwek napisał(a):magiel nie bo luzu nie ma, i nie ma żadnych objawów typowo maglowych
luzów może nie... ale skoki i trzeszczenie?

jedziesz na kanał kręcisz kierą wtedy kiedy Ci trzeszczy i druga osoba pod autem i szuka,
jeśli zaś wszystko robione w tym zakładzie i na ich częściach to nie możliwością by było nie halo... może coś zwyczajnie nie dokręcone?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op nie wiem zadzwonię pojadę, sprawdzą co i jak, co jak co ale o tym że mam do wymiany łożyska i górne mocowania powiedzieli mi po 3 minutach jazdy, a zaprzyjaźniony warsztat kombinował i wymyślał i nic nie znalazł, dlatego co jak co ale panowie znają się bdb. objaw tez jest dziwny bo nie ma go zawsze, jest po 15-20 min jazdy, może to jakieś moje już psychiczne odczucie ale mam wrażenie jakby z włączoną klimą się nasilało, ewidentnie coś skrzeczy jakby guma tarła o gumę przy skręcaniu kołami, i to tylko po lewej stronie, jak to magiel to się kurna baaaaaaardzo uciesze ,,,, baaardzo Sad

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2015, 07:28 przez oliwek.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Łożyska częściej stukają niż trzeszczą. JA wymieniałem na jakieś po 30-pare złotych sztuka i jeżdżą już drugi rok (ok 15kkm) i narazie cisza.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • David94
oliwek
Zarejestrowani

op oki byłem łożyska całe. To co skrzypi lekko to gumy na stabilizatorze, wg mechaników nie ma teroi na to gówno, żeby nie wiem czym smarować to i tak czasami trzeszczy bo się piach dostaje itd, jedyna metoda wymiana całego drążka ale odradzają bo nie ma sensu.
Wyszło mi natomiast przy okazji że mam do wymiany sworzeń wahacza, i tu uwaga w kierunku STACJI DIAGNOSTYCZNEJ HONDY - We Wrzeszczu na Hallera - papudraki na maxa, pojechałem diagnosta nie dość ze się pizdnął i w CEPIK wpisał mi przebieg 143900 a mam 180700 (poprawił po zwróceniu uwagi) to jeszcze baran stwierdził że mam do wymiany końcówkę drążka prawą. Wymieniłem a okazało się że sworzeń też - dekiel do końcówki się przyp,,,ł ale sworznia nie zobaczył... diagnosta od 7 boleści.
W piątek na 9 rano jadę na wymianę sworznia. powiedzieli że gumy stabilizatora mogą mi posmarować ale na długo to nie pomoże ,,,

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Jest specjalny smar do gum poliuretanowych na stabilizator - może czymś takim niech Ci przesmarują

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/smar-sil...-25-g.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2015, 10:59 przez blazejk.)

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości