Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH II Łożyska McPersonów - pół roku i papa ?


ko-ma
Zarejestrowani

A pisałem: sprawdź gałkę?

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
oliwek
Zarejestrowani

op o tym też mi mówili, po czym dodali ze nie ma opcji smar prędzej czy później i tak się wytrze, dostanie się piach i będzie piszczeć, ponoć jak guma zrobi się bardziej twarda to przechodzi Biggrin bo teraz nowa (wymieniałem gumy w grudniu). Ale mówili że stosowali całe stada gum, smarów takich siakich owakich i zawsze po jakimś czasie, prędzej czy później temat wraca, jak powiedzieli jedyna rada na długo - wymienić drążek, ale jest to na tyle mało uciążliwe, bo skrzypnie raz na rok i też nie zawsze Biggrin) że mam to zostawić, chyba że mam za dużo drobnych Biggrin

ko-ma - pisząc gałkę co masz na myśli ?? bo nie bardzo rozumiem

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2015, 12:20 przez oliwek.)

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Gałkę czyli dolny przegub zwrotnicy.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(01-06-2015, 11:01)ko-ma napisał(a): A pisałem: sprawdź gałkę?

Co to jest ta gałka? Bo cos mi sie wydaje że i ja mam podobny problem.

(01-11-2015, 10:28)scrabi83 napisał(a):
(01-06-2015, 11:01)ko-ma napisał(a): A pisałem: sprawdź gałkę?

Co to jest ta gałka? Bo cos mi sie wydaje że i ja mam podobny problem.

Sorki nie widziałem ostatniego posta. domyślam, się że to chodzi o sworzeń wachacza tak?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2015, 10:29 przez scrabi.)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Jak zwał, tak zwał - o to właśnie chodzi.
Nie od rzeczy jest także sprawdzić stan łącznika stabilizatora - niby nie ma nic wspólnego, a w moim poprzednim autku to właśnie on skrzypiał.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Kiedys w hondzie Civic skrzypiał mi sworzeń.Na początku niewiedziałem co to skrzypi , 2 ściezki przeszedł szarpaki i wsio oki ąż pod domem zjeżdzałem z krawężnika i nagle jak coś nie j..........o hukneło walneło szarpneło hondą wychodz a tu koło prawe schowało sie pod samochód.Powód urwał sie sworzeń wahacza.a to on tak skrzypiał i wiem już że tego w żadnym aucie nie wolno lekceważyć. a co by było jak bym jechał z 80k/h i wpadł gdzies w niewielka dziurę? Pewnie masakra.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Niestety z braku czasu do dzis dnia nie wymieniłem jeszcze amorków poduszek i łożysk.może w następna sobote.Ale pytanie moje jest takie które będą lepsze poduszki,łożyska i amorki Kayaba czy może Monroe.?Bo łączniki stabilizatora i końcówki kierownicze chce kupic lemfordera.

Dodam że ostatnio wymieniałem łozyska same bo juz skrzypiałay okropnie i załozyłem SNR i po 4 miesiącach sie rozsypały.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2015, 17:29 przez scrabi.)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Ja ostatnio miałem to samo, stuki już konkretne. Okazało się że półroczne elementy się zużyły. Poszły do wymiany na gwarancji 😀

Producent kayaba. Wymienili od ręki chyba. Ja dostałem samochód po 5h😀😀

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

oliwek zainwestuj i wymień skrzypka a będziesz miał problem z głowy, to tak jak z pszczółkami smarowanie pomaga tylko na chwilę. Później powróci i będziesz tak do us... nej.

jezeli chcesz tanio części to zadzwoń

dobry sworzeń to koszt: 33 zł (moog)
łącznik stabilizatora: 40 zł

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

koledzy czy spręzyny z przodu sa takiej samej wysokości? tzn lewa i prawa? bo zdemontowałem obie bo wymieniam amorki i  jak postawiłem dwie obok siebie zauwazyłem że jedna jest wyższa o jakies 2 cm od drugiej.i jeszcze jedno czy jest  róznica w spręzynie góra dół? bo po zdjeciu położyłem obok siebie i teraz nie wiem  która gdzie była i czy jest jakas róznica góra dół spręzyny?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości