Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki olej do skrzyni biegów


funkoval
Specjalisci

tak, zwłaszcza przy większych przebiegach. skrzynia to kupa metalowych części, które współpracują z innymi metalowymi częściami, muszą się zatem pojawić opiłki i tym podobny metalowy mikro-złom (obróbka skrawaniem przy wrzucaniu biegu - mimo synchronizacji zęby ocierają o siebie Biggrin).

Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

No to muszę na wiosnę wymienić żeby mieć spokój Biggrin

Odpowiedz
baca
Zarejestrowani

Zamiast TRANSELFA kupiłem VLVOLINE http://allegro.pl/valvoline-gear-oil-75w...41223.html czy to dobry wybór niby te same parametry. GL4 .
Dziś wymieniam więc proszę o szybkie podpowiedzi Thumbup

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2016, 15:14 przez baca.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

kolego co się pytasz jak już kupiłeś Biggrin hehe myślę że to również dobra marka
tylko ten olej co podałeś to nie jest olej do silnika tak jak pytałeś o niego wcześniej.... aaa do skrzyni OK Biggrin nie doczytałem poprzedniego posta dokładnie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2016, 15:11 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
baca
Zarejestrowani

Pytam, na wszelki wypadek ... parametry te same, ale doświadczenia różne :Thumbup. A wymienić jak się nie otworzy zawsze można Biggrin

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(04-07-2016, 15:15)baca napisał(a): parametry te same,

Znaczy GL-4? Bo to jest kluczowy parametr

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Baca... Ale dlaczego usilnie podajesz olej do skrzyni biegow a piszesz ze to ma byc do silnika?

Tranelfa masz do skrzyni i tego valvoline - jeden czy ten drugi to tez do skrzyni nie do silnika...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2016, 20:36 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
baca
Zarejestrowani

Dali mi w sklepie coś takiego VALVOLINE HEAVY DUTY HD GEAR OIL GL-4 http://olejevalvoline.pl/produkt/valvoli...5w80-gl-4/ i nie wiem czy to lać czy wymienić na transelfa . W tamtym było przynajmniej że do renówek , a tu nic nie pisze. Parametry 75w80 i GL 4. Lał , ktoś już taki specyfik od tej znanej marki? Moja skrzynia to TL4.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016, 07:32 przez baca.)

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Ja właśnie 3 dni temu wymieniałem filtry i oleje. Do skrzyni wlałem ELF Tranself NFP 75w80, wchodzi dokładnie 2 litry. Pewnie nie było wymieniane od nowości, mam przebieg 163kkm. Olej był koloru spadziowego miodu Biggrin, jeszcze nie czarny. Wymiana prosta, trzeba tylko uważać przy spuście, bo korek jest z boku skrzyni i jak go się odkręci to chlupnie wprost na podłużnicę (jest tam dość wąsko, nawet lejka ciężko umieścić). Do wlewania trzeba użyć pompki do wlewu oleju.

ps kupując ten olej NFP sugerowałem się forum, teraz po dokładnym przyjrzeniu się sprawie, czy zalałem właściwy? Mam chyba skrzynię ND0 więc odpowiedniejszy byłby NFJ? Czy wsio ryba?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016, 08:42 przez Lepus.)

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
ryjas
Zarejestrowani

Ja mam zalanego Penrite'a https://www.penriteoil.com.au/products.p...oducts=379. Skrzynia działa dużo lepiej niż przed wymianą. Niemal nie haczy;) A wcześniej to było raczej słabo;)
Ten olej był dostępny w czarnepaliwo ale już nie jest. Myślę, że od Elfa czy Valvoline skrzyni nic się złego nie stanie;)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości