Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki olej do skrzyni biegów


baca
Zarejestrowani

Koledzy jak wam odkręcił się korek od skrzyni? Bo ja złamałem 2 nasadki z twardej stali. Jakimś klejem to jest posmarowane bo taki róż dookoła jest lub jakąś podkladka? Czy to da się wyciągnąć strzykawką? Choć pewnie nie wszystko zleci (najgorszy syf zostanie).
Czy ew dolać różnicę, ale wtedy już nie valvo mieszać tyko transelfa?

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Odkręcić to i kup nowy korek.

Odpowiedz
baca
Zarejestrowani

Udało się dziś wymienić za pomocą dorobionego ze śruby od felgi klucza kwadratowego i krzyzaka. Do TL4 weszło ok 1.8-1.9l oleju. Aczkolwiek stary olej już kiedyś był wymieniany i nie miał dużego przebiegu sądząc po wyglądzie.

Odpowiedz
micmatus
Zarejestrowani

Podlaczam sie do pytania o olej do skrzyni. Scenic 2 2.0 16v 2004r silnik f4r. 6 biegow manual. Nie znam kodu na skrzyni.vf1jm1n0632638290. Wydaje mi sie ze 75w80 nfp. Ale nie jestem pewien bo sa jakies z innymi symbolami

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Też mam skrzynię 6 biegów, ale w dieslu. Zalałem właśnie takim olejem jak piszesz. Ma być OK.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
gringock
Zarejestrowani

Witam, a może ktoś polecić olej do Scenic'a 2 2006 1.6 16V?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(23-10-2016, 20:06)gringock napisał(a): Witam, a może ktoś polecić olej do Scenic'a 2 2006 1.6 16V?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Silnik czy skrzynia?
Przejrzałeś ten wątek? Jest w nim kilka propozycji oleju do skrzyni, sporo zależy od budżetu.
Jeśli się nie mylę, to olej powinien spełniać normę GL-4.

Odpowiedz
gringock
Zarejestrowani

Skrzynia, skrzynia. Tak na początku wątku były trzy propozycje elfa, ale w końcu się pogubiłem. Co do budżetu to tak średnio, nie biednie, ale też nie bardzo na bogato..

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

op Ja zalewem Penrite 2.5l około 150 zł z przesyłką

mobilnie

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Np taki:
http://www.ravenol.pl/oleje-przekladniow...80-1L.html

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości