Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Gniazdo zapalniczki pod gałką zmiany biegów nie działa


Fyox
Zarejestrowani

op Jak w temacie, nie działa mi gniazdo zapalniczki pod gałką zmiany biegów, każde inne działa bez problemu. Wymieniłem bezpiecznik 15, działało kilka dni i padło. Bezpiecznik jest cały, gniazdo nie działa z żadną ładowarką.

Doszedłem do takiego etapu, i nie wiem jak dalej to rozebrać.
[Obrazek: b648da8a8be4064872e1a69dff257b8e.jpg]
[Obrazek: 4419970e5554f5c79c3da285d9c1c7aa.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2015, 17:18 przez Fyox.)

Odpowiedz
Grochu
Zarejestrowani

Sprawdzałeś na kablach czy prąd daje? U nie z krótszymi końcówkami nie wszystko chodzi. Np.transmiter z tyłu ok. Z przodu kicha.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Miernikiem sprawdź te gniazdo najpierw. Może zwyczjanie zaśniedziała blaszka na końcu.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Jak mówił że chodziło i przestało myślę że nie było dobrego styku przy zapalniczce i upalilo kabelek

Wysłane z telefonu

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Grochu
Zarejestrowani

No w tym temacie. Gdzie prąd się kończy. Może blaszki w gnieździe zwierają. Może przecierka gdzieś jest.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Fyox a sprawdzałeś czy we wtyczce jest napięcie?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Grochu
Zarejestrowani

Wypinke gniazda i prad na kablach. Moze byc przecierka przy wybieraku. Moze byc Gdzie na przegiecu w drodze pod deske. A i samo gniazdo po wypince sprawdz. Moze blaszki podgielo.

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

op Nie działało, nie działało. Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie bezpieczniki po kolei i znów jeden był spalony, zmieniłem i działa, ale póki co jeszcze nic nie ładowałem.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

To wyrzuć te chińską ładowarkę
i skołuj coś sensownego.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

op Kupiona u "pomarańczowych" na 2 USB, ale widocznie za mocna, bo jedno wyście 2.1A drugie 1A

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2015, 19:47 przez Fyox.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości