Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I alternator ładowanie, zmiany itd


ko-ma
Zarejestrowani

Taki pomiar nie jest do końca wiarygodny, gdyż odbywa się na zaciskach klasycznego układu RLC , w dodatku z dużym kondensatorem wprost na wejściu.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

W moim przypadku to co było na kondensatorze pokrywało się w 100% z miernikiem podłączonym do klem akumulatora - jak dla mnie pomiar w pełni wiarygodny.

Teraz jeszcze drugie pytanie jaki alternator jest przy silniku 1.5dCi? Bo ja w Lalce mam 150A.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2015, 06:38 przez blazejk.)

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
zavadz
Zarejestrowani

Mój pomiar jest na przewodach z gniazda OBD, pokrywa się w 100% z miernikiem na zaciskach akumulatora, zanim to podłączyłem robiłem serię testów.
W swoim scenicu mam alternator 150A.

@ ko-ma

W żadnym aucie, jak by nie było napięcie lądowania nie może spadać poniżej 13.5 - 13.6V, takie są normy narzucone na producentów.
Po drugie, jeśli regulator ma za zadanie utrzymywać 14.4V, to chyba oczywistym jest, że jak spada do 13.1 jest to coś podejrzanego, nikt nie projektuje takie układu, który przy pełnym naładowaniu będzie podtrzymywał niższe napięcie, po co, żeby w kółko rozładowywać akumulator?? Możesz to jakoś wyjaśnić, bo dla mnie jest to nie zrozumiałe.

Ogólnie rzecz biorąc, napięcie lądowania może być poniżej, jak alternator nie wyrabia prądowo (pisząc alternator mam na myśli alternator, jak i regulator)...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2015, 07:30 przez zavadz.)

CLIP Warszawa Bemowo

LICZNIKI  STEROWNIKI KARTY KLUCZYKI  TPMS  AIRBAG


Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

zavadz napisał(a):W swoim scenicu mam alternator 150A.

Niezły potwór jak na 1.5dCi Thumbup

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
zavadz
Zarejestrowani

blazejk napisał(a):Niezły potwór jak na 1.5dCi Thumbup

Też byłem zdziwiony jak to zobaczyłem, ale chyba dlatego, ze mam napchane wszystko poza grzanymi *****.

PS. były jeszcze 155A wstawiane do najwyższych wersji, ale one są już chłodzone cieczą, mój jeszcze nie...

CLIP Warszawa Bemowo

LICZNIKI  STEROWNIKI KARTY KLUCZYKI  TPMS  AIRBAG


Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Ja u siebie chciałem dać 200A lub 250A ale nic nie umiem dopasować Sad

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Marian1981
Zarejestrowani

op U siebie tez sprawdzalem na klemach a potem bezposrednio na alternatorze wynik byl taki sam czyli max 14.0 v i tej wartosci nie przekraczal. U mnie jest alternator z wartoscia 110A.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(08-06-2015, 07:21)zavadz napisał(a): W żadnym aucie, jak by nie było napięcie lądowania nie może spadać poniżej 13.5 - 13.6V, takie są normy narzucone na producentów.
Po drugie, jeśli regulator ma za zadanie utrzymywać 14.4V, to chyba oczywistym jest, że jak spada do 13.1 jest to coś podejrzanego, nikt nie projektuje takie układu, który przy pełnym naładowaniu będzie podtrzymywał niższe napięcie, po co, żeby w kółko rozładowywać akumulator?? Możesz to jakoś wyjaśnić, bo dla mnie jest to nie zrozumiałe.

Ogólnie rzecz biorąc, napięcie lądowania może być poniżej, jak alternator nie wyrabia prądowo (pisząc alternator mam na myśli alternator, jak i regulator)...

Jeszcze nie rozeznałem się, za krótko mam ten samochód, ale czy przypadkiem w tej wersji nie ma układu inteligentnego zarządzania energią?
Wtedy ograniczanie napięcia ładowania do 13V miało by uzasadnienie konstrukcyjne.

Alternator MUSI być w porządku - przejechałem kilkaset km na światłach (nie ma dziennych) i jakoś nie ma konieczności doładowania, a prądu raczej nie oszczędzam.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
gebi
Zarejestrowani

ja dzis mirzyłem na klemach bez odbiorników 14,57 V ,sam akumlator w spoczynku 12.5V a i tak czasem pada mi bateria ,ale chyba auto za mało jezdzi a jak jezdzi to 2 km po wiosce dlatego tez planuje swiatła do jazdy dziennej tylko jeszcze nie wiem jaki model-poradzcie

Odpowiedz
Asia
Kobiety

gebi napisał(a):dlatego tez planuje swiatła do jazdy dziennej tylko jeszcze nie wiem jaki model-poradzcie

To pytanie proszę zadać w odpowiednim wątku, tu jest wątek o alternatorze

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości