Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Wycieraczki szyb


pawelli
Zarejestrowani

(01-02-2014, 20:17)OKTAWIUSZ napisał(a): PRZEMO, dużo płaciłeś za przednie VALEO/Bosch? Polukałem po allegro i kurka małe sumy to to nie są.


Do 2004 roku na przód wyboru zbytniego nie masz. dostępne masz:
- silbak
- valeo
- bosh
- serwisowe Renault
- ostatnio pokazały się Aero.

Jeździłem na Silbakach - w miarę ok ale lekko wiejskie mocowania - i w sumie to z pół roku i do wywalenia.
Kupiłem serwisowe na alledrogo - za ok. 100 pln - i ze 2 zimy wytrzymały.
Teraz ponownie kupiłem w serwisie (coś ok. 90 pln) - serwisowe - i jest ok - ale te poprzednie były lepsze. Tak mi się wydaje,
Te serwisowe - to na 99,9% to valeo


A z tylną - kupujesz najtańszą - i zamieniasz pióra.
I po sprawie.

Odpowiedz
Simon
Zarejestrowani

Ja też miesiąc temu kupiłem na naszym portalu aukcyjnym oryginalne renault (mają takie małe, białe napisy "renault" na plastikach po bokach), są ciche i dobrze zbierają. Bardzo ważną kwestią jest prawidłowe ustawienie spryskiwaczy. Szyba duża, trzeba się trochę pobawić, żeby wszystkie dysze dobrze ustawić. Mnie to zajęło ok 20 minut Biggrin
Tylną kupowałem w komplecie ale niestety nie mieli renault, dostałem bosch, kompletną razem z plastikiem (25zł o ile dobrze pamiętam, więc da się przeżyć). Póki co - wszystko działa bez zarzutu. Sugestia, żeby dołożyć podkładki pod mechanizm tylnej wycieraczki jest b. dobra Biggrin

SC II phII 1.9dci 165KM/360Nm
[Obrazek: 104887.png]
Odpowiedz
kermitzaba
Ja wczoraj kupiłem w markecie komplet wycieraczek w całości w gumy za 9,99zł + druga za 1gr. ale zostawiam to jako komplet awaryjny - różnie bywa. Ile płaciłeś za oryginały z renault?

Odpowiedz
Bohun
Zarejestrowani

Tydzień temu wymieniłem wycieraczki na Valeo. Wcześniej były jakieś tanie budżetówki - różnica jest kolosalna.

No ale mam jeden mały problem. Na środku szyby mam jakieś martwe pole, którego nie zbierają wycieraczki (chyba powinna zgarniać to prawa wycieraczka). Próbowałem dociskać ramię itp itd, bez efektu. Ktoś się spotkał z taką dziwną sytuacją ??? Oops


[Obrazek: SDC15818a.jpg]

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Dziwna akcja Sad

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Bohun
Zarejestrowani

Wycieraczki chodzą super cicho, i zachodzą na tą powierzchnie a nawet dalej. Wygląda to tak jakby szyba miała delikatne "wgłębienie" w narysowanym miejscu ... chociaż chyba nie jest to możliwe Kwasny

Odpowiedz
KABOOM
Zarejestrowani

Kiedyś miałem coś podobnego w firmowej skodzie tylko niżej. Szyba miała wadę. Pomogła wymiana szyby.

skoro SUPERMAN jest taki mądry to czemu zakłada majtki na spodnie Huh
Odpowiedz
Espera
Jesli pokazalo soe to pomwymianie pior to chyba sa za krotkie.

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

myślę, że do wymiany jest łozysko ramienia wycieraczki

Odpowiedz
Simon
Zarejestrowani

(24-02-2014, 11:17)kermitzaba napisał(a): Ile płaciłeś za oryginały z renault?

95zł za komplet.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2014, 23:46 przez Simon.)

SC II phII 1.9dci 165KM/360Nm
[Obrazek: 104887.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości