Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Klimatyzacja nabita nie działa-brak komunikacji z panelem klimatyzacji


sajmon8526
Zarejestrowani

op Witam.Mam Problem z renault scenic 1 2000r 1.6 16v. Klimatyzacja manualna napełniona lecz niedziała.Po podłaczeniu sie pod sterownik silnika wyskakuje bład5215 komunikacja ze sterownikiem klimatyzacji -przerwanie/ zakłucenie .. Nie pozwala sie skasowac .Wszystkie bezpieczniki sprawdzone.Przekaźnik pod maska rowniez ale niestety nie ma na niego sterowania na białym kablu.Jezeli go sam wysteruje sprezarka chodzi.Jezeli chce sie połaczyc z sama klima to nie ma komunikacji chociaz wystepuja jakies 2 sterowniki.Czy ktos wie czy napewno w tym modelu powinienem miec komunikacje z panelem czy tez nie?Po wcisnieciu guzika zapala sie dioda i z panelu wychodzi gdzies podwujny zielony kabel i w momencie właczenia z masy robi sie plus czyli jakby sterował lecz dalej gdzies idzie ale nie wiem gdzie.Na czujniku cisnienia sa dwie normlane masy i jedna słaba(czujnik trzy pinowy) i teraz nie wiem czy podmienic panel czy trzeba szukac przerwy w kablach od sterownika silnika do panelu.Moze ktos miał cos podobnego jezeli tak to prosze od podpowiedzi.Pozdrawiam

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2015, 20:45 przez sajmon8526.)

Odpowiedz
Yeti
Zarejestrowani

Jedyna opcja jaka się nasuwa to właśnie przerwa gdzieś "po drodze" przejrzyj wiązki, czy czasem szczury nie zeżarły albo się nie przetarły. Wentylator się włącza po włączeniu klimy? (powinien)

Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...
Odpowiedz
Mistow
Zarejestrowani

(10-06-2015, 20:41)sajmon8526 napisał(a): Witam.Mam Problem z renault scenic 1 2000r 1.6 16v. Klimatyzacja manualna napełniona lecz niedziała.Po podłaczeniu sie pod sterownik silnika wyskakuje bład5215 komunikacja ze sterownikiem klimatyzacji -przerwanie/ zakłucenie  .. Nie pozwala sie skasowac .Wszystkie bezpieczniki sprawdzone.Przekaźnik pod maska rowniez ale niestety nie ma na niego sterowania na białym kablu.Jezeli go sam wysteruje sprezarka  chodzi.Jezeli chce sie połaczyc z sama klima to nie ma komunikacji chociaz wystepuja jakies 2 sterowniki.Czy ktos wie czy napewno w tym modelu powinienem miec komunikacje z panelem  czy tez nie?Po wcisnieciu guzika zapala sie dioda  i z panelu wychodzi gdzies podwujny zielony kabel i w momencie właczenia z masy robi sie plus czyli jakby sterował lecz dalej gdzies idzie ale nie wiem  gdzie.Na czujniku cisnienia sa dwie normlane masy i jedna słaba(czujnik trzy pinowy) i teraz nie wiem   czy podmienic panel czy trzeba szukac przerwy w kablach od sterownika silnika do panelu.Moze ktos miał cos podobnego jezeli tak to prosze od podpowiedzi.Pozdrawiam

Witam,
pomocy mam taką samą sytuację. Scenic 2000r.- 1.6 16v klima manual.
Klimatyzacja napełniona, dioda przy włączniku się zapala, klimatyzacja nie działa. Z innego modelu podmieniałem już: czujnik ciśnienia, panel z włącznikiem (ten wewnątrz pojazdu), moduł UCH (ten za bezpiecznikami, pod deską, po lewej stronie kierownicy), przekaźnik w skrzynce bezpieczników pod maską, wszystko na nic. Sprężarka uruchomiona ręcznie z gniazda przekaźnika załącza się i pracuje. Niestety brak sygnału na przekaźnik żeby załączył sprężarkę. Komputer pokazuje jakiś błąd w komunikacji, którego nie można wykasować (nie pamiętam numeru błędu - opis mniej więcej (błąd wtrysku klimatyzacji).
Wiem, że wątek jest z 2015 roku, ale nie wiem już co robić
pozdrawiam i proszę o pomoc, może być nawet SMS z numerem telefonu to oddzwonię, Mariusz 603-787-412

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2018, 23:17 przez Mistow.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości