Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Lampy europejskie czy angielskie


StoQ
Zarejestrowani

Moj scenic ma juz najechane 260 tys i mysle ze tam to juz nic nie ma wiec musze albo nowe lampy zalatwic albo wyslac do regeneracji ;)

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Zbych
Zarejestrowani

Witam, chciałem się podpiąć do tematu. Mianowicie po czym odróżnić lampę angielską od europejskiej? Czytałem w internecie, że po strzałkach, które są narysowane na naklejce z nazwą producenta i kodem europejskim można właśnie poznać. Moim zdaniem te strzałki na nic się zdają. Sprzedający zapewniał mnie, że jest to lampa z europejczyka choć wnioskując właśnie po tych strzałkach jest to anglik. (Kupiłem lewą lampę do scenica 1 ph 2).

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

prosto z internetu taki o to wynik
"Ja spotkałem sie z oznaczeniami na lampach w postaci LHD i RHD, chyba dla kontynentalnej jest LHD (left Hand Driwing) dla UK jest RHD (Right Hand Driving),"

zrób zdjęcie oznaczeń na kloszu i wrzuć w ten wątek

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016, 14:47 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Zbych
Zarejestrowani

Wrzucam zdjęcie oznaczeń lampy.

Czy ktoś coś wywnioskował z tej naklejki?

Załączone pliki

Miniatury
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016, 15:26 przez Zbych.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

wyszukiwarka pokazała https://www.eurofrance.pl/pl/p/Reflektor...9-03/21359

E2 to jest homologacja francuska.Wielka Brytania ma homologacje E11
moim zdaniem jest OK

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016, 15:30 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Zbych
Zarejestrowani

Dzięki bardzo za odpowiedź. Pojawił się mały zgrzyt, otóż w tym scenicu w którym chcę wymienić lampę jest wersja angielska bo źle świeci i na niej jest oznaczenie E2 i Made in France.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016, 15:41 przez Zbych.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

załóż i zobacz jeszcze jak będzie świecić... bo to lampa jest od kierowcy? to jak założysz i ustawisz to nie może świecić wyżej niż druga strona która ma oświetlać pobocze, a w sumie jak już ją kupiłeś i będzie zła to spróbujesz oddać

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Zbych
Zarejestrowani

jedyne i sensowne wyjście, choć trochę kłopotliwy montaż, trudny dostęp do 3 śruby mocującej. Na prawej lampie która jest europejska te strzałki są skierowane w lewo.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości