Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH II dokładanie siedzeń 3 rząd


domerron
Zarejestrowani

op Dokładam trzeci rząd siedzeń do grand scenika II (2008r). Generalnie nie ma problemu z montażem wszystkich dodatków ale.... zacząłem przymierzać "belkę" mocowanie siedzeń i na moje oko to nie mam w przedniej części podłogi dziury na śrubę i podłoga nie ma zagłębienia. Proszę porównajcie jak macie u siebie w 7osobowych grandach.

Załączone pliki

Miniatury
       

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2015, 15:56 przez domerron.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

diablo w złotym dokładał 3 rząd siedzeń myślę że mógłby więcej pomóc, ale w tej chwili marznie nad morzem ;)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
domerron
Zarejestrowani

op Niestety w pobliżu nie mam komisu z grandem - a nawet jakby był to pewnie nie pozwolą pozaglądać pod dywanik i tą plastikową belkę. Może ktoś z was zrobi zdjęcie zaznaczonego fragmentu pod plastikiem i uchyli lekko dywanik?

Załączone pliki

Miniatury
   

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Zobaczę, ale najwcześniej za tydzień - Grand stoi na lakierni, oklejony - i nie za bardzo jest dostęp.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
RobercikN
Zarejestrowani

Napisz mi PW zebym nie zapomnial to cykne foto

Odpowiedz
pol-pol
Zarejestrowani

tak na szybko udało mi się zrobić,może pomogą

[Obrazek: 65a2ff8c66ce.jpg][/url][/img][/php][/code]

[Obrazek: 5e70745077cb.jpg][/url][/img]

[img][Obrazek: 503e5682187a.jpg][/img]

Odpowiedz
RobercikN
Zarejestrowani

Najpierw rozkrecilem a pozniej zobaczylem ze juz ktos wrzucil :-(

[Obrazek: f185120210e70f4e6f983549053bb798.jpg][Obrazek: 1c6237545678d02f7c4298b13b446d0a.jpg][Obrazek: 3a66a486b3537e08571417144330fb6c.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2015, 17:51 przez RobercikN.)

Odpowiedz
domerron
Zarejestrowani

op RobercikN i pol-pol dzięki za zdjęcia. Wygląda na to że moja podłoga jest odrobinę inna tzn płaska(ale zbudowana z dwóch blach) i pod nią prawdopodobnie jest wytłumienie. Wasze podłogi mają skośne wgłębienia, które są wypełnione piankami.
Mam teraz dwa rozwiązania problemu:
1. Próbować odkręcić górną blachę (zdaje mi się, że można się tamtędy do pompy paliwa dostać) i popatrzeć czy w dolnej podłodze jest dziura na śrubę - jak jest to w górnej trzeba będzie wyciąć otwór na część belki siedzeń. Na pierwszy rzut oka łączenie dwóch blach jest jakoś uszczelnione.
2. Pewnie łatwiejsze. Odciąć skośny (środkowy) kawałek belki i przyspawanie go ponownie pod odpowiednim kątem. Później zostanie tylko zrobić dziurkę w górnej podłodze i przykręcić.
Jak zrobię to się pochwalę kolegom, może ktoś będzie mógł skorzystać z wiedzy wspólnej.

Napiszcie proszę co to za za urządzenie na belce - czarno-czerwony prostokącik ze strzałeczkami.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015, 16:41 przez domerron.)

Odpowiedz
RobercikN
Zarejestrowani

Nie wiem co to jest, moze bomba bo ma dwa kabelki Biggrin nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze w 7 osobowych podloga pod 2 rzedem siedzen jest wglebiona zeby miec gdzie stopy trzymac jak sie siedzi w trzecim.

Edit: google mowi ze to antena od HF http://www.renaultforums.co.uk/showthrea...pics/89832

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015, 17:07 przez RobercikN.)

Odpowiedz
domerron
Zarejestrowani

op Witam po weekendzie. Dołożyłem siedzenia. Zdaje sobie sprawę z podłogi - miejsca maja być dla dzieci a jeszcze nie są w wieku szkolnym - właściwie to potrzebuje 6 miejsc.

Dodam kilka zdjęć z przymiarki jak wygląda podłoga pod drugim rzędem siedzeń w pięcioosobowym GSII.

W przyszłości wydaje mi się, że nie będzie problemu aby rozwiercić zgrzewy i założyć plastikowe spody siedzeń, styropian i brakujący kawałek wykładziny (jak będę miał endoskop to się upewnię i zaglądnę w dziurkiNaughty). Na dzień dzisiejszy muszę jeszcze zabezpieczyć kabelek i kawałek wykładziny dołożyć pod nogi. Badania pieczątka... i jedziemy.

Jeśli ma ktoś z Was zdjęcie siedzeń drugiego rzędu i całej reszty podłogi to chętnie pooglądam.

Załączone pliki

Miniatury
                               

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości