Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Automat - jedzie tylko na wstecznym


lukasz121
Zarejestrowani

op Witam kupiłem scenica w automacie, skrzynia uszkodzona jest tylko wsteczny a reszty biegów nie ma, wrzucę D i odgłos jest taki jak by ciągło sprzęgło i nie jedzie.Czy ktoś miał taki problem i czy wyciągnięcie kary i przeczyszczenie elektrozaworów coś da,skrzynia nie ma wycieków

Nie mam pojęcia jaka to skrzynia prawdopodobnie DP0, pod autem na skrzyni znalazłem tylko takie dane:


7700600573
Fac TA96
1-1.1


z tego co mi mówił Niemiec od którego kupiłem auto prawdopodobnie awarii uległa jakaś taśma hamująca .

Orientuje sie ktoś jaki koszt naprawy czy da się to samemu jakoś naprawić w warunkach garażowych , ewentualnie co lepsze,
kupno nowej skrzyni automat lub przeróbka na manuala

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2015, 15:20 przez Patrys4891.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

lukasz121 napisał(a):Witam
Spróbuj w tym dziale: http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

lukasz121 napisał(a):kupiłem scenica w automacie
Możesz podać oznaczenie automatu? Albo podać/potwierdzić dane samochodu?

lukasz121 napisał(a):czy wyciągnięcie kary i przeczyszczenie elektrozaworów coś da
Jeśli przy okazji zmienisz olej w skrzyni, to albo będzie poprawa, albo wyeliminujesz jedno z potencjalnych źródeł problemu.

Odpowiedz
Młody
Zarejestrowani

Baaardzo luźna sugestia.. Thumbup może konwerter (jeżeli takowy istnieje w tej skrzynii Biggrin )

[Obrazek: ab282976.gif]
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Najpierw olej. To podstawa i źródło większości problemów w automatach.
Elektrozawory, pompa, elektronika... To wszystko może być przyczyną.
Najpierw nowy olej (tylko odpowiedni do skrzyni) i podłączenie kompa.

konri123 napisał(a):może konwerter
Gdyby był konwerter to raczej do przodu i do tyłu było by tak samo źle.

Thumbup
Odpowiedz
Młody
Zarejestrowani

Dlatego tylko sugeruję, ale myślę, że samą wymianą oleju jazdy do przodu nie przywrócisz chociaż kto wie Biggrin. Możliwe, że zawory się przyblokowały (albo coś takiego) bo olej stary :p Wyczyść, zalej nowym olejem, daj nowy filtr i sprawdź, a nóż widelec... Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015, 21:26 przez Młody.)

[Obrazek: ab282976.gif]
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Nie wiem jak w DP0 ale w SU01 żeby wymienić filtr oleju to trzeba rozpołowić skrzynie a żeby w Lagunie II wyciągnąć automat to tylko można razem z silnikiem więc koszty nowego filtra (w przypadku SU to ok.700-900zł) oraz cena calkowitej roboty i olej będzie się równał innej pewnej skrzyni biegów. Ja cały automat SU01 plus konwerter kupiłem za niecały 1000zł ale skrzynia miała przejechane prawie 26000mil. Na moje oko szukałbym innej skrzyni z małym przebiegiem bo problemów może być wiele - olej, elektronika, mechaniczne rzeczy, konwerter, gniazda połosi.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015, 22:10 przez blazejk.)

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Przy DP0 nie ma wymiany filtra podczas wymian oleju. Byc moze z tego samego powodu co w SU01 wlasnie...

Odpowiedz
lukasz121
Zarejestrowani

op Raczej nie opłacalne jest naprawianie tej skrzyni za dużo niewiadomych, skrzynie bede wymieniał na nową i tu mam kilka pytań

gdzie wskrzyni jest jej oznaczenie (model)

czy kupując nowa skrzynie oznaczenie (model) musi być identyczne jak w mojej czy moze być tylko z takiego samego silnika.

moze ma ktoś mozliwośc rozkodowania po Vin-ie jaki model skrzyni mam w aucie

VIN VF1JA0B0224004472

czy skrzynia manual z scenika( przed liftem ) 1999r 1.6 16vbedzie pasowała do 1.6 16v po lifcie ( mam mozliwośc kupienia scenica z manualem 1.6 16v ( przed liftem ) za grosze, jak by pasowało zrobił bym przekładke na manuala.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Co do modelu skrzyni to na samej skrzyni musi być tabliczka znamionowa z dokładnym modelem.

A co konwersji a automatu do manuala to jest trochę rzeźby - Patryś przerabiał to w Safrance

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

blazejk napisał(a):A co konwersji a automatu do manuala to jest trochę rzeźby - Patryś przerabiał to w Safrance
Mogę napisać jakie ja miałem doświadczenie. Oczywiście szlak był już przetarty i było wiadomo co trzeba kupić i dzie włożyć.
Skrzynia jako skrzynia pasowała Plig&Play do silnika.
Jednak zabawa zaczyna się ze wszystkim dookoła. Dobieranie półosi, dobieranie wysprzęglika, wymiana części ściany grodziowej z pedałami, łapa od skrzyni musiała być trochę przerobiona. To dlatego że w safrankach te skrzynie nie jeździły, tylko jeździł w Lagunach z takim samym silnikiem.
lukasz121 napisał(a):czy skrzynia manual z scenika( przed liftem ) 1999r 1.6 16vbedzie pasowała do 1.6 16v po lifcie ( mam mozliwośc kupienia scenica z manualem 1.6 16v
Nie patrz czy przed czy po lift, tylko trzeba spojrzeć na oznaczenia silników. Jak jest to samo, to bierz i rób przeszczep.
PODEJRZEWAM że będzie ładnie pasować.

A tu jeszcze link z garścią informacji
http://www.prnd.pl/automatyczna-skrzynia...4,4,3.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-07-2015, 10:45 przez Patrys4891.)

Thumbup
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości