Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III Automatyczny hamulec ręczny


Pobo1315
Zarejestrowani

op Witam Panowie, jestem nowym userem tego forum. Scenic III 2009r[/align] z silnikiem 1.5 dci 85KM posiadam już od roku. Niestety wczoraj spotkała nie wymiana skrzyni. W związku z tym iż wersja jaka posiadam w 85KM jest bardzo rzadku zmuszony byłem włożyć skrzynie z silnika 119 KM manual 6cio biegowy. Po zamontowaniu skrzyni spotkałem się z niemiłym zaskoczeniem. Otóż przed jej wymiana po odpaleniu auta czy też zaciągnięciu hamulca ręcznego podczas ruszania zwalniał się on automatycznie. Teraz (po wymianie skrzyni) muszę zwolnić go samemu. Czy skrzynia posiada jakiś czujnik w połączeniu z automatycznym ręcznym czy coś ? Nie ukrywam, że była to sprawa bardzo wygodna a teraz ciężko mi się przestawic dlatego pytam Was o to. Uprzedzając: Tak, wciskam pedał hamulca a następnie sprzęgło, jedynka i wciskam gaz, niestety za choinkę nie ruszę bo hamulec nie chce zwolnić się sam. Prosze o szybką odpowiedź.
Przepraszam, jeśli założyłem już istniejący temat.

Odpowiedz
kozlarek
Zarejestrowani

najlepiej podepnij pod clipa

Odpowiedz
Pobo1315
Zarejestrowani

op tzn ?

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

http://pt-digital.nazwa.pl/www/clip2.jpg

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Pobo1315
Zarejestrowani

op Hmmm więc pozostaje tylko elektryk ;/ Myślałem, że ktoś miał już podobny problem i podzieli się tym.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Czy po wyl hamulca clipem i gdy sie go zablokuje recznie to zeby go odblokowac wystarczy wdusic pedal gazu czy sprzeglo bieg i gaz by sie odblokowal?

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Asia
Kobiety

Żeby się odblokowal to trzeba ruszyć normalnie

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

(25-07-2015, 10:10)Asia napisał(a): Żeby się odblokowal to trzeba ruszyć normalnie

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
Ale nawet gdy byl wyl zeby sie nie blokowal automatycznie clipem?

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Asia
Kobiety

Tobie chodzi o to czy po wyłączeniu clipem będzie się spuszczał sam czy trzeba będzie ręcznie? Czy chcesz się dowiedzieć jak ręcznie go spuścić?

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Hamulcem elektrycznym możesz sterować do woli dźwignią po lewej (SC II). Możesz go zaciągać i spuszczać ręcznie.

CLIPem można przestawić to czy po zgaszeniu silnika ma się sam zaciągać czy nie. Na spuszczenie hamulca to ustawienie nie ma wpływu. Ruszasz jak zawsze. Jeżeli był zaciągnięty to ruszasz normalnie, sam go spuści.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości