Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Triki Scenica


44ra88
Zarejestrowani

Panowie, ja się pytałem jak go WYłączyć a nie włączyć-czytajcie ze zrozumieniem ;)
Oktawiusz, tyle, że do zapłonu nie potrzebuje karty w czytniku, więc wyjmowanie ma się ni jak, bo nawet nie została włożona.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2016, 13:04 przez 44ra88.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi 44ra88 za ten post post:
  • jasiooo1990
tomibaranek
Zarejestrowani

(22-10-2016, 10:50)44ra88 napisał(a): A mam pytanie, jak można potem wyłączyć ten zapłon?
Próbowałem jakimiś ;logicznymi sposobami, ale żaden mi nie zadziałał, zna ktoś odpowiedź?
Jedynie co rozwiązuje problem, to po prostu odpalenie a potem zgaszenie, co nie do końca mnie zadowala, bo nie zawsze chce aby ten silnik był odpalony jak coś grzebię a mi potrzebny zapłon.

ja już nie wiem co Ty chcesz hehe
w pierwszej linijce piszesz "jak można potem wyłączyć ten zapłon", a na końcu tekstu piszesz "bo nie zawsze chce aby ten silnik był odpalony jak coś grzebię a mi potrzebny zapłon"

jak kojarzę, to włączanie samego "prądu" odbywało się przez naciśnięcie startu bez sprzęgła - wyłączenie ponownie nacisnąć start


(10-05-2015, 20:50)Adrian19820 napisał(a): czy jest taka możliwość żeby po zamknięciu samochodu z automatu same składały się lusterka? czy muszę robić to ręcznie jak do tej pory ? Biggrin

jeżeli auto fabrycznie nie ma takich cudów to musiałbyś samemu takie mechanizmy zrobić - na necie, jak poszukasz, to znajdziesz dokładne manualne krok po kroku

(08-02-2014, 22:01)TomaszB napisał(a): Temat rzeka, dodam więc coś od siebie, dotyczy SCENICA II
1. Domykanie szyb, klikamy 2x przycisk zamykania na klamce lub karcie (prawdopodobnie działa tylko w autach z HF).
domykanie szyb działa również w autach bez HF - sprawdzone u siebie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2016, 13:54 przez tomibaranek.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi tomibaranek za ten post post:
  • pacha
Oktawiusz
Zarejestrowani

op Postaram się nagrać film wieczorem jak to jest u mnie przy systemie handsfree

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • hubert
Rysal
Zarejestrowani

(30-09-2016, 06:25)Oktawiusz napisał(a): W Sceniku 2 w żadnym roczniku hands free nie ma tak żeby się sam zamykał po oddaleniu. Do zamykania są przyciski na klamkach.
Oktawiusz, mylisz się. Zdarzyło mi się tak 2 razy. Stałem oddalony od auta kilka metrów, a tu nagle kierunki zamigotały i auto się zamknęło.Problem w tym, że nie wiem od czego to zależy.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

To nie jest wątek do pytań, problemów itd. wszystkie posty zostaną usunięte do kosza.

Pytania proszę zadawać w odpowiednim dziale technicznym.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op
(25-10-2016, 17:00)Rysal napisał(a):
(30-09-2016, 06:25)Oktawiusz napisał(a): W Sceniku 2 w żadnym roczniku hands free nie ma tak żeby się sam zamykał po oddaleniu. Do zamykania są przyciski na klamkach.
Oktawiusz, mylisz się. Zdarzyło mi się tak 2 razy. Stałem oddalony od auta kilka metrów, a tu nagle kierunki zamigotały i auto się zamknęło.Problem w tym, że nie wiem od czego to zależy.

Nie mylę się. To co Ci się zdarzyło to sytuacja kiedy otworzysz auto z karty i nie otworzysz drzwi. Po chwili auto się zarygluje ponownie.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Rysal
Zarejestrowani

Ok, to muszę sprawdzić

KIA Sportage 1,6 TGDI
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

op
(25-10-2016, 13:03)44ra88 napisał(a): Panowie, ja się pytałem jak go WYłączyć a nie włączyć-czytajcie ze zrozumieniem ;)
Oktawiusz, tyle, że do zapłonu nie potrzebuje karty w czytniku, więc wyjmowanie ma się ni jak, bo nawet nie została włożona.


Proszę bardzo



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2016, 20:57 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 11 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • 44ra88, Beuthen, darko65, haszczurur, krosser, michaldck, pacha, pio555, PRZEMO, Rysal, siwusek216
haszczurur
Zarejestrowani

Chcę dodać, że włożenie bądź nie wkładanie karty do czytnika w SC II wyposażonym w HF ma jeszcze jedną różnicę. Jeżeli mamy otwartą klapę bagażnika nie wkładając karty w czytnik nie uruchomimy silnika, można by pomyśleć, że skoro mamy HF i uruchamiamy silnik mając kartę np. w kieszeni kurtki to w takich czy innych okolicznościach silnik odpali. Wygląda na to, że konstruktorzy postanowili zabezpieczyć samochód w ten sposób, że mimo HF chcąc uruchomić silnik np. z otwartą klapą należy kartę umieścić w czytniku to znaczy trzeba być w pełni świadomym i przekonanym, że na 100% silnik ma być uruchomiony pomimo komunikatu na wyświetlaczu. Co do wielokrotnie poruszanego tematu czy SC II wyposażony w system HF samoczynnie zarygluje drzwi po oddaleniu się od niego z kartą. Otóż nie, nasze SC II nie mają seryjnie takiej opcji, nie słyszałem aby było możliwe ustawienie tego clipem mało tego w SC II wyposażonym w HF będzie pracował silnik pomimo oddalenia się z kartą tylko zostanie wyświetlony komunikat i będzie słychać jakiś dźwięk ostrzegawczy. Miałem taką sytuację, że żona prowadziła samochód a ja w kieszeni miałem kartę, wysiadłem i poszedłem do domu a żona pojechała dalej. Dopiero wyjmując rzeczy z kieszeni zauważyłem, że mam kartę, żona była już kilka kilometrów od domu i musiała zawrócić po kartę. Oczywiście odjedzie nawet i 100 km. wyłączyć wyłączy ale już bez karty nie uruchomi.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2016, 17:23 przez haszczurur.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi haszczurur za ten post post:
  • Oktawiusz, Widzewiak
zmora009
Zarejestrowani

Jak działa Funkcja Fallow me - czy działa przy funkcji automatycznych światłach ?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości