Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC III Skontroluj układ wtrysku paliwa, Sprawdź układ wydechowy


real4
Zarejestrowani

Pewnie, ze pojechałem. Chciałem jednak zaczerpnąć wiedzy. Poduszka była niedokładnie przykręconą po poprawieniu wszystko gra. Pozostaje jednak kwestia przepustnicy powietrza wlotowego.

czy ktoś z Was orientuje się czy stałe błędy komputera można wyłączyć aby nie pojawiały się na wyświetlaczu?

z gory dziękuję za info

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Nie da się

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
corrado76
Zarejestrowani

Witam, ktos wczesniej pisał o manualach czyszczenia zaworu na rurze wydechowej w Scenicu III, można prosic o jakiś link ?
pio555 napisał 18-08-2016, 20:02:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2016, 20:02 przez pio555.)

Odpowiedz
marek
Zarejestrowani

Cześć

u mnie komunikat z tymi dwoma informacjami wyświetlił się już 3 raz w ciągu 2 miesięcy. Po podłączeniu do kompa wskazuje na błąd "Spójność informacji multi-komputerowej RV/LV". Dowiedziałem się już że przyciski RV/LV to przełącznik: RV - regulator prędkości i LV- ogranicznik prędkości (to jeden przełącznik. Za pierwszym razem komunikat pojawił się przy energicznym przyspieszeniu, kolejne dwa razy zaraz po załączeniu tempomatu.

Jak na ten moment błąd kasuje i jeżdżę dalej - ale zaczyna mnie to męczyć (nie mam Clipa i jeżdze do kumpla)

Jakieś pomysły na ten przycisk RV/LV - może nowy soft, albo przegląd/wymiana przełącznika

Auto: Renault GrandScenic III 1.4 TCE 130KM | 2010

marek

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2016, 11:04 przez marek.)

Odpowiedz
GLORM
Zarejestrowani

op
(18-08-2016, 14:08)corrado76 napisał(a): Witam, ktos wczesniej pisał o manualach czyszczenia zaworu na rurze wydechowej w Scenicu III, można prosic o jakiś link ?

Generalnie chodzi o przesmarowanie z zewnątrz łożysk-tulejek przepustnicy. Samego zaworu nie wyciągniesz bo jest wspawany w rurę wydechową. Ja to zrobiłem tak, że na kanale, od dołu samochodu odkręciłem osłonę termiczną tunelu, żeby dojść do śrub silniczka przepustnicy - o ile pamiętam to zwykłe 10, dalej odkręcasz 3 śruby torx mocujące silniczek do przepustnicy i zsuwasz go, nawet nie musisz odłączać przewodu. Pod jedną śrubą jest blaszka która blokuje pozycję napędu. Jak zdejmiesz silniczek napędu to ręcznie musisz rozruszać przepustnicę poruszając dźwignią ośki i prysnąć na łożyska smarem w sprayu, najlepiej jakimś wysokotemperaturowym np., miedziowym. Jak już przepustnica luźno chodzi, składasz wszystko i spokój -  u mnie już od roku.
Powodzenia

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi GLORM za ten post post:
  • funkoval
A2-eR11
Zarejestrowani

Tak z ciekawości zapytam, w jakim celu jest montowana ta przepustnica na wydechu? :O

Odpowiedz
czopochrup
Zarejestrowani

(13-09-2016, 08:58)A2-eR11 napisał(a): Tak z ciekawości zapytam, w jakim celu jest montowana ta przepustnica na wydechu? :O

po to zeby ci sie kolejna rzecz mogla zepsuc i zebys musial wywalic taczke zielonych na jej naprawe, a powaznie dobre pytanie (nie wiedzialem ze takie cos nawet istnieje...).

Odpowiedz
Bajek
Zarejestrowani

Ekologia Panowie ekologia.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

A jakieś konkrety macie?

Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Taką przepustnicę stosowano kiedyś w ciężarowych do wyłączenia silnika (zadławienie), w obecnych ropniakach istnieje ryzyko rozbiegania się silnika przy awarii turbiny i możliwe że w podobnym celu stosują tą przepustnicę. Ale to są tylko moje przypuszczenia, poszukaj w necie
http://www.wykop.pl/link/1778338/rozbieg...ie-dzieje/

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości