Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II serwo


Patrys4891
Junior Administratorzy

Napisz co już zrobiłeś, co odłączyłeś i wymontowałeś.
Serwo trzyma się przeważnie na śrubach do grodzi. Do tego trzeba odczepić ją od pedału hamulca.
Utrudniać wyjęcie też może przewód wyjściowy do pompy ABS i zbiorniczek wyrównawczy.

Thumbup
Odpowiedz
tomekro3107
Zarejestrowani

op dobra zrobione. musiałem opuścić skrzynie biegów, odkręcić podstawe akumulatora, zbiornik wyrównawczy i jakąś czarną skrzyneczkę. Nic dziwnego że mechanik by pewnie ze 150 za wymiane zabrał.Przypominam że moja Renia to automat, przewodów co nie miara. ale poszło i super ale nikomu takiej roboty nie życze. Dzieki jaszcze raz za pomoc.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

A po wymianie lepiej?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
tomekro3107
Zarejestrowani

op najlepsze że dzisiaj rano zauważyłem że świeci się cały czas światło stop. Brakuje bolca przy włączniku normalnie bajka,trzeba kupić nowy Biggrin.

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

A to nie miałeś go wcześniej Sad?

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
tomekro3107
Zarejestrowani

op sorki że tak póżno po wymianie żadnego syczenia, a ten czujnik poprostu się zepsuł i kupiłem nowy cena 26 pln.

Odpowiedz
jaszek7777
Zarejestrowani

Cześć,

gdzie odnajdę przewód podciśnienia idący do serwa hamulca? Chcę go prześledzić. Czy w naszych benzyniakach podciśnienie brane jest z kolektora ssącego, czy jest pompa vacum?

Od samego zakupu świeci mi się ABS (wiedziałem o tym w momencie zakupu) i o ile nie potrzebuję ABS-u (od zawsze jeżdżę bez), o tyle czy może to wpływać na sprawność samych hamulców? Kilka razy zdarzyło mi się, że pedał zrobił się twardszy i wyższy, trzeba było odpuścić nogę i ponownie nacisnąć albo depnąć mocniej, wtedy na pedale czuć pukanie (nie takie jak ABS).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2017, 08:02 przez jaszek7777.)

Odpowiedz
bestkid
Zarejestrowani bez potwierdzenia

(18-08-2015, 17:35)tomekro3107 napisał(a): to znaczy całe serwo (to okrągłe) do wymiany? Jak co to jutro sobie zamówie. a wymiana bo za wiele tam miejsca nie ma trzeba się trochę powiginać.

Witam, wiem że jestem Nowy na forum ale che się wypowiedzieć w sprawie serwo hamulca w sc I PHII 2003r 1.9dci.
Od pewnego czasu w okolicy pedału dało się słyszeć posykiwanie, więc prowadzony newsem z forum zakupiłem serwomechanizm. W momencie wymiany i ściągania pedałów zauważyłem deformację gumowego pierścienia uszczelniającego drążek dźwigni do pedału. Delikatnie, kluczem nasadowym wtłoczyłem go na miejsce i mając na uwadze fakt że rozbieranie zacząłem od środka, uruchomiłem silnik i na szybko zainstalowałem pedały. Jaka ulga syczenie ustało, poskładałem i wszystko gra. Jazda testowa wypadała pomyślnie. Wspomniany pierścień uszczelniający znajduje się w zestawie do samodzielniego reanimowania serwa, zainstalowany jest za plastikowym koszyczkiem widocznym od strony kabiny i gąbczastym bądź filcowym filterkiem powietrza. Zestaw jest drogi około 200pln. Ale myśle, że ta informacja pomoże wielu forumowiczom i oszczędzi sporej gimnastyki przy demolce w komorze silnika i pod kierownicą. Pozdrawiam. 

R SC 2003 1.9 dci 74kW 254tyś km

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi bestkid za ten post post:
  • Oktawiusz
djp99
Zarejestrowani

Witam przyłącze się do tematu u mnie dziś też coś zassyczalo będę monitorował ale uszczelka serwa 30 zł na necie

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości