Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II tarcze tyłdrganie????


Patrys4891
Junior Administratorzy

W zestawie naprawczym powinny być wszystkie gumowe elementy do zacisku.
W moim przypadku (Safrane) wygląda to następująco:
[Obrazek: 20130702_141046.jpg]

Co prawda nie rozbierałem nigdy zacisków ze scenica, ale na 99% jest tam tak jak w moich, czyli żeby wyjąć i wymienić tą gumę dookoła tłoczka, trzeba wyjąć tłoczek.
Niestety tylne zaciski hamulcowe są bardziej skomplikowane ze względu na ręczny hamulec i koledzy z forum safrane pisali że nie jeden warsztat się na tym wyłożył lub się nie podjął. Ja osobiście wiele razy rozbierałem i składałem tylne zaciski zanim się nauczyłem jak to robić prawidłowo.

Mam nadzieję że zachęciłem do samodzielnego grzebania? Whistling

Thumbup
Odpowiedz
kieras26
Zarejestrowani

op Jutro się zabieram do pracy i zobaczymy jak pójdzie. W razie co porobię zdjęcia

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Rob zdjęcia, to moze zrobisz manual dla potomnych Biggrin

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Thumbup
Odpowiedz
kieras26
Zarejestrowani

op Jak się okazało guma na tłoczku była ok. natomiast na trzpieniach były zużyte wiec kupiłem zestaw regeneracyjny ( niestety cały- nie można było kupić samych gumek koszt 50 zł. ). Tarcze dałem do przetoczenia koszt 70 zł i .... i jest super. Nic nie buczy nic nie huczy( przy okazji wymieniona 8 pod skrzynią i ku mojemu zdziwieniu drążek zmiany biegów nadal drży lecz biegi wchodzą super). Mir dzięki za informacje jak się do tego zabrać.Nie udało sie zabrać za silnik krokowy bo syn 2-letni zaczął pomagać Biggrinale ku mojemu zdziwieniu obroty wzrosły na 750 i rzadko schodzą w dół. Przypadek?tył auta był podniesiony i zostawiony na noc czyżby zmiana położenia wpłynęła na same obroty?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości