Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

termostat


maciej1486
Zarejestrowani

Wiem dlatego pisze o dci;)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
matys
Zarejestrowani

U mnie po wymianie termostatu zazwyczaj dochodzi do 4 kreski. Zdecydowanie wolniej wchodzą kolejne kreski niż przed wymianą termostatu. Wcześniej, nawet w duże mrozy rozgrzewał się momentalnie i standardem przy normalnej jeździe było 5 kresek. Teraz 5 w zimne dni mogę osiągnąć tylko po bardzo szybkiej i dynamicznej jeździe.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Moze padniety czujnik temp ewentualnie wadliwy termostat. Dlaczego go wymieniales jesli bylo ok z temp?

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
matys
Zarejestrowani

Gdyby było OK z temperaturą, to bym go nie wymieniał. Termostat padł zupełnie i to było powodem jego wymiany. A że pracuje inaczej to już inna sprawa. Z pewnością różni się od oryginału Biggrin

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

termostaty są różne, różnią się temperaturą otwarcia

teraz możesz mieć termostat który otwiera się min wcześniej i dlatego nie łapiesz czasem 5tej kreski

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2016, 22:22 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
matys
Zarejestrowani

@ Mati prawdopodobnie jest tak, jak piszesz.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
kiwikrakow
Zarejestrowani

Online
podepnę się pod temat. mianowicie mam problem z uszczelnieniem obudowy termostatu po jego wymianie, już sił mi brak, całość dokręcam tak mocno że śrubki urywa a cały czas cieknie i pytanko czy ktoś się orientuje czy na obudowie termostatu jest jakiś oring poza tą uszczelką która jest założona na termostat? zdjęcie w załączniku

Załączone pliki

Miniatury
   

Żona powiedziała wybieraj albo ja albo scenic, a ja lubię to auto...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości