Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I nie dziala klima scenic II


Oktawiusz
Zarejestrowani

nie ale miałem zamiar jeszcze doedytować swojego posta

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

a jest z tym jakiś problem by to zrobić?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

nie nabijasz czasem zbędnych postów ?
Spójrz posty w górę

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
mariusz1975
Zarejestrowani

Z zbyt niską temp to myślę że niema problemu, ponieważ samochód w garażu ciepłym stoi.Ciśnienie klimy sprawdzę i dam znać, a jeśli chodzi o niewłączanie się klimy np zima to jakoś dziwnie piszecie w poprzednim moim samochodzie i w zimę klima się załączała, może nie chłodziła ale osuszała czy coś tam, w każdym bądż razie kontrolka klimy sie zaświecała

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Bo sie zalacza zima

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
saliaan
Zarejestrowani

Witajcie.
Ja u siebie mam dziwną przypadłość. Przy podłączeniu manometru do zaworu klimatyzacji pokazuje mi ciśnienie powyżej 6 bar, za to po wejściu w odczyt parametrów klimy, czujnik pokazuje od 0.2 do 1 bara. Czujnik został wymieniony na "nowy" (ori używany, ale sprawny) wykluczam więc raczej sam czujnik, wtyczkę przeczyściłem i popsikałem kontaktem. Może ktoś z kolegów ma jeszcze jakieś pomysły co mógłbym w następnej kolejności sprawdzić. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odpowiedz
twilk7
Zarejestrowani

To są odczyty podczas pracy sprężarki? Manometr wkręcany w który zawór?

Wysłane z Xiaomi 13

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(22-04-2024, 11:42)saliaan napisał(a): Witajcie.
Ja u siebie mam dziwną przypadłość. Przy podłączeniu manometru do zaworu klimatyzacji pokazuje mi ciśnienie  powyżej 6 bar, za to po wejściu w odczyt parametrów klimy, czujnik pokazuje od 0.2 do 1 bara. Czujnik został wymieniony na "nowy" (ori używany, ale sprawny) wykluczam więc raczej sam czujnik, wtyczkę przeczyściłem i popsikałem kontaktem. Może ktoś z kolegów ma jeszcze jakieś pomysły co mógłbym w następnej kolejności sprawdzić. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Taki wynik uzyska się podłączając manometr do portu HP (wysokiego ciśnienia).
O ile pamiętam, to eganeII/ScenicII ma port LP (niskiego ciśnienia) o większym rozmiarze, co powoduje konieczność użycia odpowiedniej przejściówki przy korzystaniu z ogólnie dostępnych manometrów i złączek.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • saliaan
saliaan
Zarejestrowani

W sceniku jest tylko jeden zawór (wysokiego ciśnienia) z tego co się orientuję. Tam też właśnie podpinałem manometr. Przy okazji dodam jeszcze, że dwa razy mi się zdarzyło (już po wymianie presostatu), że ciśnienie podskoczyło, raz do 4 bar (na chwilę w trakcie jazdy), a raz aż do 15 na dłużej (i wtedy klima chłodziła normalnie). I nie, nie było to podczas pracy sprężarki, bo sprężarka się nie załącza z powodu zbyt niskiego ciśnienia. Załączyła się jedynie wtedy, gdy ciśnienie podskoczyło.
@ ko-ma Przepraszam, że powtórzyłem po Tobie (a przynajmniej tak to wygląda), ale napisałeś to w trakcie mojego pisania tego postu Biggrin Tak, posiadam przejściówkę

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2024, 12:17 przez saliaan.)

Odpowiedz
twilk7
Zarejestrowani

Jeżeli jesteś pewien prawidłowej ilość czynnika, to najprawdopodobniej masz niedrożny układ. Powodem może być wilgoć w układzie, opiłki, nadmierna ilość oleju. Jeżeli będą opiłki, to sprężarka klimatyzacji powiedziała dość.

Wysłane z Xiaomi 13

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości