Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

ABGASSYSTEM DEFEKT


Wuja
Zarejestrowani

op Po wymianie czujnika zmiennych faz rozrządu
już błąd nie wyskakuje ,przejechałem już 200km
od wymiany więc mam nadzieje że już problem
rozwiązany

Odpowiedz
modani
Zarejestrowani

A mam pytanie.
Wcześniej komunikat wyświetlał się przez cały czas czy raczej czasem się wyświetlał a czasem znikał?

----
Oprócz Scenic'a:
Renault Thalia kupiona w salonie, 1,5dci 2007r., przejechane 180'000km (01.08.2015), oprócz wymiany łożyska i przepływomierza - bezawaryjna
Odpowiedz
Wuja
Zarejestrowani

op
(09-09-2015, 19:54)modani napisał(a): A mam pytanie.
Wcześniej komunikat wyświetlał się przez cały czas czy raczej czasem się wyświetlał a czasem znikał?

Komunikat świecił się cały czas ( dobry miesiąc tak jezdziłem)
po rozłączeniu akumulatora zniknął ,ale tylko na jakiś czas
Gdy czujnik był sprawdzany na multimetrze to na zimnym silniku był sprawny
dopiero po rozgrzaniu (gościu przyłożył go na chwile do kolektora wydechowego innego auta) czujnik wariował

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2015, 21:48 przez Wuja.)

Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Miałem ten sam komunikat,"ABGASSYSTEM DEFEKT" silnik pracował na 3 cylindrach i nie miał mocy. Pomogło wymiana jednej walniętej cewki zapłonowej. I wszystko wróciło do normy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2016, 23:18 przez pagio1.)

Odpowiedz
Wuja
Zarejestrowani

op Kilka dni temu komunikat znów się pojawił, po wykasowaniu błędu jest ok .Według mechanika to skutek wypalonego już katalizatora i taki komunikat już będzie powracał,może ktoś ma podobny problem z powracającym takim komunikatem???

Odpowiedz
DYDAK23
Zarejestrowani

30min temu dotknął mnie ten sam problem .... :/ czy ktoś ma jakieś nowe informacje na ten temat ??  proszę o pomoc bo jutro clio holuje do mechanika , a teraz problem z Szczeniakiem po miesiącu od kupna.

Odpowiedz
DYDAK23
Zarejestrowani

może mmi ktoś powiedzieć gdzie znajdę ten czujnik faz rozrządu oraz czujnik wałka?

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

[Obrazek: 6f4cb030b423cb91med.jpg]
Po prawej czujnik wałka rozrządu.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
DYDAK23
Zarejestrowani

Dzięki za fotke. Scenic naprawiony na kopie wyszła sonda lambda, elektryk powiedział że za małe dystanse auto pokonuje :/ (15km) dziennie

Odpowiedz
bambiatko
Zarejestrowani

Witam
Mam podobny problem z tym komunikatem. Po podpięciu pod kompa pokazał się błąd czujnika położenia wałka. Po wymianie na nowy usunięciu błędu po chwili znów się pojawia. Również z tym problemem pojawiły się częste spadki obrotów szczególnie jak dojeżdżam do skrzyżowania. Czasami nawet potrafi zgasnąć oraz raz na parę razy nie może odpalić ponownie. Na postoju po parunastu sekundach obroty się normują. 
Czy oprócz tego czujnika sprawdzić sondę lambdę i czy ona ma wpływ na obroty? 
Jeśli nie to gdzie dalej szukać usterki?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości