Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Podczas jazdy przestaje działać pedał gazu


Alize 1800
Zarejestrowani

(04-09-2015, 11:44)pawelli napisał(a): Ale też czytałem gdzieś że może byc to problem z czujnikiem hamulca

Też mnie to dopadło przed wyjazdem do cro. Bałem się, że podczas długiej trasy i wyprzedzania jazda będzie do du.. Wyciągnąłem czujnik hamulca, przeczyściłem styki, prysnąłem kontaktem, ale podczas wycierania czujnik wbił się trochę do środka. Zamontowałem z powrotem - będąc pewny, że wszystko ok, ale podczas wysiadania patrzę a z tyłu wszystkie światła się palą: jedne mocniej, drugie słabiej. Z powrotem wyciągnąłem, szybko na alledrogo aby przed wyjazdem zakupić, ale udało mi się odciągnąć i po zamontowaniu już 1,5 miesiąca jak ręką odjął - ani razu się nie przyciął.

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

(04-09-2015, 12:10)ko-ma napisał(a): Problem z czujnikiem hamulca wywołuje, owszem takie objawy - ale nie wiem, czy w Renault.

W Renatkach jest funkcja "dohamowywania" - myślę że może to być ze sobą powiązane.
Koleś na jednym z for opisywał podobny problem kilka lat temu

Odpowiedz
Sados
Zarejestrowani

op czyszczenie czujnika świateł stop nie pomogło. oddałem autko do innego "naprawiacza", dzisiaj zadzwoniłem do niego i podejrzewa, że winny jest zawór podciśnienia. musi taki zdobyć i dopiero przekona się na 100% więc czekam...

Odpowiedz
zavadz
Zarejestrowani

Oddaj do kogoś kto ma jakiś diagnoskop rejestrujący parametry live.

Zacznij od kontroli czujnika świateł stop (z mojego doświadczenia wynika, że czyszczenie nie pomaga w 100%, czasem topią się plastikowe nakładki na stykach i czujnik nadal działa źle).

W czasie jazdy kiedy czujnik pada widać, jak by pedał był wciskany. jeśli taki stan utrzyma się ponad 1-2 sek. sterownik odcina doładowanie.

Dlaczego należy zacząć od kontroli tego czujnika, bo po odjęciu przez sterownik doładowania na czujniku doładowania też spada ciśnienie, bo tak steruje turbiną i dawką paliwa sterownik.

Następnie należy zobaczyć, czy wskazania z czujnika doładowania się zmieniają, jeśli tak to dobrze, znaczy że czujnik raczej działa. Wtedy należy obejrzeć jak wyglądają przebiegi napięć z czujnika doładowania i na 1 ścieżce pedału przyśpieszenia. Jeśli zanikają, robią się piki, to proponuję w ciemno odpiąć presostat i sprawdzić, czy jest ok...

CLIP Warszawa Bemowo

LICZNIKI  STEROWNIKI KARTY KLUCZYKI  TPMS  AIRBAG


Odpowiedz
Sados
Zarejestrowani

op
(17-09-2015, 10:11)zavadz napisał(a): Oddaj do kogoś kto ma jakiś diagnoskop rejestrujący parametry live.
Mieszkam w małej miejscowości na podkarpaciu i nie wiem czy tutaj ktoś ma takie urządzonko, chyba że programem po podłączeniu auta do komputera da się takie testy przeprowadzić.

Od kilku dni jeżdżę z nowym zaworkiem podciśnienia i jak na razie usterka nie wystąpiła (odpukać w niemalowane... puk, puk, puk Biggrin ). Zawór kosztował mnie całe 190zł, ale umówiłem się, że płacę za sam zawór bez robocizny i przez kilka dni jeżdżę i testuję. W razie jakby nadal usterka występowała to mechanik bierze cenę na siebie i szuka dalej. Ale jak na razie jest OK i mam nadzieję, że tak zostanie. Chętnie także podjadę do niego i zapłacę robociznę Thumbup

Odpowiedz
michal2118
Zarejestrowani

(19-09-2015, 08:54)Sados napisał(a):
(17-09-2015, 10:11)zavadz napisał(a): Oddaj do kogoś kto ma jakiś diagnoskop rejestrujący parametry live.
Mieszkam w małej miejscowości na podkarpaciu i nie wiem czy tutaj ktoś ma takie urządzonko, chyba że programem po podłączeniu auta do komputera da się takie testy przeprowadzić.

Od kilku dni jeżdżę z nowym zaworkiem podciśnienia i jak na razie usterka nie wystąpiła (odpukać w niemalowane... puk, puk, puk Biggrin ). Zawór kosztował mnie całe 190zł, ale umówiłem się, że płacę za sam zawór bez robocizny i przez kilka dni jeżdżę i testuję. W razie jakby nadal usterka występowała to mechanik bierze cenę na siebie i szuka dalej. Ale jak na razie jest OK i mam nadzieję, że tak zostanie. Chętnie także podjadę do niego i zapłacę robociznę Thumbup
Witaj. Wybaczcie offtop ale mam taki sam problem a szkoda zakładać zakładać nowy temat. Czy po upływie czasu potwierdzasz że usterka została usunięta po wymianie zaworka podciśnienia? Czy ktoś wie czy występuje on również w benzynie silnik 2.0 16 v ?

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

Sprawdźcie sobie czujnik doładowania - jest na rurze powietrza.
Wyczyścić i sprawdzić czy jest ok

Odpowiedz
michal2118
Zarejestrowani

U mnie problem rozwiązany. Czujnik od stopu. Koszt 40 zł nowy wymiana 1 minuta i już ponad miesiąc spokój ani razu się nie pojawiła usterka. Pozdrawiam

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości