Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Cieknąca woda pod nogami kierowcy.


Mati
Zarejestrowani

scrabi83 napisał(a):postaram sie je drutem przepchac od góry,
po 15-20cm od góry wąż zawija i drutem tego nie przepchasz...
scrabi83 napisał(a):a gdzie dokładnie one maja odpływy pod podwoziem z każdego jest osobny czy gdzies sie łącza w jeden?
są osobno...
Mati napisał(a):najlepiej nawet bez ściągania koła odchyl dół nadkola z prawej strony tam jest wąż średnicy ok 20mm gdzie jest odpływ, najczęściej ten wąż się zapycha właśnie na samym dole, wystarczy że palec włożysz i się zrobi przepływ. Później wlej przez kratki od góry z pół litra wody i zobaczysz czy zlatuje. Najlepiej jakbyś miał tego węża w ręce, a druga osoba by Ci polała wody

http://www.scenic-forum.pl/Watek-Czyszcz...#pid132711

pewnie masz tak samo jak u mnie, z tego linku wejdź i zobacz na pierwsze foto, właśnie ten wąż z tą "klapką" się zatyka....

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2015, 19:20 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • Marian Bogdan Przybysz
A2-eR11
Zarejestrowani

Drutem sie nie da bo za sztywny, ale mozna sprobowac linką stalową przepychać... Taką 2-3mm
Tylko gdzies sie spotkalem z filmikiem, ze tam są jakies zaworki ktore wode tylko w doł puszczac maja, one sie lubia zapchac i ktos usunal te zaworki z węży.. U siebie nie zagladalem tam wiec nie wiem dokladnie..

Znalazlem ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=mVNStlZLqts

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2015, 19:27 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

To już wiem co mogę zrobić przy aucie nudząc się na chorobowym. Jutro zabieram się za te odpływu od dołu Thumbup

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

op
(07-09-2015, 19:20)A2-eR11 napisał(a): Drutem sie nie da bo za sztywny, ale mozna sprobowac linką stalową przepychać... Taką 2-3mm
Tylko gdzies sie spotkalem z filmikiem, ze tam są jakies zaworki ktore wode tylko w doł puszczac maja, one sie lubia zapchac i ktos usunal te zaworki z węży.. U siebie nie zagladalem tam wiec nie wiem dokladnie..

Znalazlem ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=mVNStlZLqts

oki dzieki za rady koledzy w sobote biore sie za robote dam znac co i jak mi poszło.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Usuwając tą gumę na wężu na dole nic się chyba nie stanie? Po prostu będzie szybciej zlatywać woda i otwór stanie się bardziej drożny?

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Ciezko powiedziec, ale raczej chyba nic. Chociaz w jakims celu ten zaworek producent dal.... Woda do gory nie poleci, syf ze sroda tez wyleci z wodą wiekszy jak juz cos znow sie dostanie do podszybia...
Nie przychodzi mi do glowy nic sensownego w jakim celu ten zaworek w tym węży jest dokladnie. Moze zeby sie zapychal i celowo robil awarie elektryczne aby do serwisow jezdzic... :o

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Wszystko idzie w temat $. W takim razie jutro jak znajdę te węże przy nadkolach to odetnę te ,, gumki,, Biggrin

Odpowiedz
wujek1
Zarejestrowani

Witam, mam to samo od kilku miesięcy z wodą po stronie kierowcy. Nawet dziś przy mocnym krótkim deszczu widzę troszeczkę wody na dywaniku. Dobrze, że mam na zimę gumowy. Ale co ciekawe to ślady wody widać na części uszczelki drzwi tej, która nałożona jest na słupek (ta część karbowana nie uszczelniająca). Może po prostu u mnie nie przylega uszczelka do drzwi? Było OK do poprzedniej jesieni pomimo, że auto stało na zewnątrz podczas ulewnych deszczów. Mam 2 szyberdachy i kiedy zaczyna padać to przykrywam przedni, żeby na niego nie padało. Wtedy jest OK. Więc jednak chyba zatkany odpływ. Poczytałem teraz trochę i mam mieszane uczucia. Chyba zacznę jednak od nadkola. Wiem, że temat był wałkowany. Ale nie zawsze jest jedna przyczyna. Może należy zacząć od demontażu podszybia?

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Mówisz, ze po zakryciu przedniego szyber dachu jest sucho to może odpływ z dachu jest przytkany i woda wlatuje uszczelkami.

Odpowiedz
wujek1
Zarejestrowani

(22-03-2016, 19:21)maciej1486 napisał(a): Mówisz, ze po zakryciu przedniego szyber dachu jest sucho to może odpływ z dachu jest przytkany i woda wlatuje uszczelkami.

I co? podszybie czy nadkole do demontażu?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości