Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Gumy drążka stabilizatora - wymiana


haszczurur
Zarejestrowani

(25-09-2017, 12:26)tadeuszek napisał(a): Wcale nie trzeba odkręcać śrubę na drążku kolumny kierowniczej w kabinie, operacja zbędna, wystarczy opuścić sanki i odkręcić maglownicę.

Ja odkręcam dlatego, że jest wygodniej. Wtedy nic nie trzyma sanek a gdy nie odkręcisz tej śruby to maglownica skręcona jest z kolumną kierowniczą. Jedna śruba nie robi mi różnicy.

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

Każdy ma jakiś sposób dla siebie, a mnie jeszcze raz czeka rozkręcanie i wymiana gum no i przy okazji wymiana silentblocków sanek bo już duże luzy mają więc nie obejdzie się bez demontażu całkowitego sanek.

Odpowiedz
Afer
Zarejestrowani

Może i ja się podłącze do tematu.
Chciałbym zakupić te tuleje stabilizatora:
http://poliuretany.olkusz.pl/pl/renault-...-2szt.html
I pytanie. Czy w moim samochodzie może być inny wymiar ?
Dzieki za podpowiedź...

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

te maiłem w moim i pasowały

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

Najlepiej jest wcześniej zmierzyć średnicę drążka i w tedy jest wszystko jasne ,jakie gumy trzeba kupić.

Odpowiedz
pol-pol
Zarejestrowani

Czy ktoś mi powie jak mierzyć średnicę tej gumy?

Kupiłem te z Olkusza i wychodzi mi 21mm normalnie a 20mm ścisnięte.

Nie wiem którym wymiarem się sugerować a majster mówił że są za małe i chciałem zareklamować.

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

"mój" mechanik kiedys mi powiedział że zakłądał juz wiele tych gum z olkusza i kazda jedna wchodziła ciasno.......czasami wręcz wydawało sie nierealne ja skręcić, ale on twierdzi że ludzie ludzi robią, to jaaaaaa tego nie zrobie i dawał radę. hehe
a śmiechem żartem one takie sa że ciężko je założyć

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi scrabi za ten post post:
  • pol-pol
pol-pol
Zarejestrowani

Czyli wychodzi na to,że mój mechanik mało ambitny.

Według mojego VIN wychodzi,że drążek mam 22mm,czy te "olkuszowskie 21,5mm" da radę wcisnąć?

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

myślę że tak ale wiesz, głowy sobie uciąć nie dam, wiem tylko tylę że z nimi żeby je dobrze zamontować trzeba sie postarać i wysilić.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
mario69
Zarejestrowani

w SC 3 mam drążek 25 mm.W żaden sposób nie mogę znajść do niego gum.Wszystkie mają 22mm.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości